Bundanti Kuršių Nerija nuotraukose

Prieš porą metų apie Kuršių Nerija atrodė vienas iš paslaptingiausių Lietuvos kampelių. Skaistė dar nebuvo lankiusi, o mano prisiminimai siekė prieš dvidešimtmetį prabėgusią vaikystę… Pažinti vieną gražiausių Lietuvos vietų dar nėra vėlu. Rekomenduoju tai padaryti ne sezonu, savaitės viduryje. Trečiadienį sutikom tik vieną vietinę dviratininkę, fantastika!

Džiaugiuosi, kad susikūrėme tradiciją pavasarį ir rudenį minti į Nidą. Skeptikui atrodys, ką ten galima naujo pamatyti? Bet vietų išsukti iš dviračių tako – dešimtys. Jei tavyje gyvena atradėjas – pirmyn! O gamta apdovanos už ryžtą.

Tai jau ketvirta kelionė. Šį kartą atradimas buvo Lietuvos – Rusijos pasienio ruožas. Užmetėm akį, kai atrodo rusiškos kopos ir pamarys. Radom pora Lietuvos pasieniečių žeminių. Prisižiūrėjom gyvūnijos. Naglių rezervate nuo jūros lakstė nesuskaičiuojamas kiekis stirnų, už plikų krūmų negalėjo pasislėpti rudakailės laputės, o per mišką lėtai brendantys briedžiai priminė Dž. Lukaso filme matytas ilgakojas karines mašinas. Na ir žinoma, kelionė nebūtų pavykusi be žuvies. Velykos gerokai pratuštino prekyvietes. Ragavom rūkytus starkius, skumbrę, karšį ir karosą. Kainos ir pasirinkimas geriausias Nidos kioske. Daug žuvies turėjo paskutinis Juodkrantės taškas šalia Raganų kalno. Bet nykščius į viršų keliame už Jono (dešinėje nuo Nidos prieplaukos) fantastiško skonio rūkytą karšį!

Trijų dienų žygelio vienas tikslų buvo išbandyti vasarinius miegmaišius šaltomis sąlygomis. Atlikome eksperimentą su miegmaišių medvilniniais įklotais, naudojamais vietoje patalynės. Turėjome dvi šaltas naktis (-1 ir 1 laipsnių). Nauja ekipiruotė pilnai pateisino lūkesčius. Miegodami jautėme papildome komfortą. Ne tik +5 laipsnius, kaip rašo gamintojas. Užklojus veidą švelnia medžiaga, visai lengva kvėpuoti ir nešalti veido. Šią miego įrangą vežamės į Pietų Ameriką ir naudosime Lost Latynos pirmoje kelionėje po Andus.

Ir pabaigai. Kuršių Nerija dar turi kuo stebinti, todėl rudenį tikrai sugrįšime pamatyti daug ryškių spalvų!

Parašykite komentarą