Kaip už 150 Lt nusipirkti originalius Vibram Fivefingers?

Vienoje diskusijoje facebooke apie Vibram FiveFingers (VFF) pasižadėjau, kad pasidalinsiu patirtimi apie šių unikalių batų pirkimą. Pradėti reikėtų nuo to, kad aprangos ir avalynės pirkimu internetu užsiimu daugiau nei 7 metus. Per tą laiką padariau nemažai klaidų, gavau brangiai kainavusių pamokų ir susikroviau kalną patirties.

Vibram Fivefingers KMD Sport

Iš tiesų, FiveFingerius Lietuvoje avi neįtikėtinai mažai žmonių. O begemotus primenantys Crocsai tapo visuotine mada. Ne kartą įsitikinau – kas tinka daugumai, nebūtinai tiks ir man. Keista, kad Vilniaus gatvėse nemačiau nė vienos personos (ne iš savo aplinkos) su Vibramais. Pats buvau skeptiškai nusiteikęs penkiapirščių atžvilgiu, mat į įprastus batus jie visiškai nepanašūs. „Kokios apgailėtinos tapkutės“ – pamaniau, pirmą kartą juos pamatęs interneto parduotuvėje.

Ačiū draugams, kurie užvedė ant teisingo kelio. Linas FiveFingerius pavadino patogiausiais kada nors sukurtais batais, Kęstutis su jais nubėgo ne vieną maratoną, o Aurimas ir Martynas juos avi vasarą. Būtent rekomendacijų dėka jau kuris laikas knietėjo išbandyti Vibramo penkiapirščius.

Didžiausia kliūtis, kodėl Fivefingeriai Lietuvoje nepopuliarėja – ribotas pasirinkimas bei didelė kaina. Googlas išduoda, kad turime vos vieną pardavėją. Aišku tik tiek, kad Lietuvoje mažų kainų nematysim, kol nebus konkurencijos. 490 litų už penkiapirščius nemokėsiu ir aš. Ir čia į pagalbą atskuba visagalis internetas.

Viena iš alternatyvų, kur galima pigiau įsigyti FiveFingers – Didžiosios Britanijos e-shopai. Muitų ir PVM mokėti nereikia, į Lietuvą atsiunčia greitai. O jeigu kuris nesiunčia, galima pasinaudoti kurjerių paslaugomis. Ne kartą Vibram  mačiau Sport Pursuit išparduotuvėje. Vidutinė kaina – apie 50 svarų. Paminėsiu, kad vyriški VFF labai greitai būna išperkami. Tinkamo modelio ir išmieros sau taip ir nesužvejojau.

Kita alternatyva – elektroninės paruotuvės už Atlanto bei Amazonas. Jei VFF asortimentą JAV prilygintume Maximai, tai kitos šalys atrodytų kaip kaimo parduotuvės. Pirkimo JAV eshopuose pliusai yra kaina, asortimentas ir nuolaidos. Minusai – siuntimas į Lietuvą ir reikalai su Lietuvos muitine. Šioje vietoje truputį išsipėsiu ir pasidalinsiu savo patirtimi.

Kur pirkti Vibram FiveFingers?

JAV interneto parduotuvėse arba Amazone. Aš dvi poras VFF KMD Sport pirkau 6pm.com. Kainavo 91$.

Kiek kainuoja siuntimas?

Dviejų porų VFF siuntimas per kurjerį kainavo 67.30 Lt. Shipinti iš eshopo tiesiai į Lietuvą dažniausiai neapsimoka. Prie siuntinio nagus taikosi prikišti muitinė. Šios institucijos apetitas nemažas, gali tekti susimokėti mokesčius ne tik už prekę, bet ir už shipinimą (kuris gali kainuoti daugiau nei prekė). Rekomenduoju naudotis oficialių kurjerių arba tarpininkų paslaugomis. Iš parduotuvės iki JAV adreso siuntimas man nekainavo. Dauguma JAV eshopų siunčia nemokamai, jei pirkinio suma viršija nustatytą minimumą. Kurjeris (tarpininkas) sutvarko visus formalumus (užpildo deklaraciją muitinei) ir persiunčia prekes į Lietuvą. Tarpininkvimo kaina priklauso nuo daikto vertės ir svorio.

Kiek laiko keliauja siunta iš JAV?

Nuo savaitės iki mėnesio. Jeigu nesinaudosite greituoju siuntimu (toks papildomai kainuoja kelis $), nusiteikite laukti apie 3 savaites.

Ar muitinė apmokestins siuntinį?

Nekomercinės siuntos iš privataus asmens (ne ES) pagal įstatymus nėra apmokestinamos iki ~60 $ (160 Lt). Todėl perkant vieną porą VFF su nuolaida mokesčių greičiausiai nereikės mokėti. Deklaraciją už tave pildys tarpininkas. Jam turėsi nurodyti siuntos vertę. Jei siunta dings (man taip buvo nutikę), kurjerio draudimas kompensuos tik nurodytą deklaracijoje sumą.

Kaip surasti kurjerį (tarpininką)?

Pasinaudok google! Deja, savo tarpininko negaliu įvardinti dėl dviejų priežasčių.

1. Pirmojo siuntinio laukiau kelis mėnesius. Jis paslaptingu būdu dingo. Bet tarpininkas nuostolį kompensavo.

2. Muitinės pareigūnai nėra kvailiai, jie irgi skaito blogus. Nenoriu užtraukti perdėto susidomėjimo iš kontrolierių ten, kur nereikia.

3. Bičiuliai žino, kaip mane rasti.

Po pirmųjų dienų nešiojimo galiu drąsiai teigti, kad nieko patogesnio kojos dar neavėjo! Labai patiko su VFF vaikščioti slacklainu. Pabaigai – 5 priežastys kodėl rinktis Vibram®FiveFingers® (paimta iš Facebook).

1. Stiprina blauzdų ir pėdų raumenis, skatina jų vystimąsi. Dėvint Vibram FiveFingers® gerėja bendra pėdų būklė ir sumažėja traumų riziką.

2. Gerina judesių amplitudę kulkšnyse, pėdose ir kojų pirštuose. Daugiau jokių suspaustų pėdų ir pirštų – jie turi judėti natūraliai.

3. Skatina nervų sistemos funkcionavimą, kas yra labai svarbu balansui ir judrumui. Dėvint Vibram FiveFingers®, kojose esantys tūkstančiai neurologinių receptorių siunčia vertingą informaciją į smegenis, taip gerindami pusiausvyrą ir judrumą.

4. Pašalintas kulno pakėlimas suderina stuburą ir pagerina laikyseną. Sumažinus kulną, kūno svoris tampa tolygiai paskirstytas visoje pėdoje, taip natūraliai skatinama taisyklinga laikysena ir stuburo tiesumas.

5. Leidžia kojų pirštams, pėdoms, kojoms ir visam kūnui judėti nervaržant ir natūraliai.

12 komentarų

 1. mindaugas

  Mastau isigyti Vibram FiveFingers’ius ir as. @Rasius, labai laukiam straipsnio apie dydzius 🙂

 2. ghoul

  Beje, visai neseniai „Vibram“ buvo priversti pripažinti, jog visi jų teiginiai apie šių batų teikiamą naudą sveikatai yra absoliučiai niekuo nepagrįsti ir nepatvirtinti jokiais tyrimais. Kitaip tariant, apgaulinga reklama. 🙂
  Taigi, neskubėkite užkibti ant to, ką sako jų marketingistai. Tuo labiau, kad „Vibram“ ne pirmi ir ne paskutiniai, prieš keliolika metų visokių „Masai Barefoot Technology“ ir kitų panašių batų su išgaubtais padais gamintojai lygiai tą patį pasakojo, kad jų batai apsaugos kojas, užtikrins geresnę laikyseną, „natūralesnę“ eiseną ir t. t. Baigėsi irgi lygiai taip pat, kaip dabar „Vibram“ – kai prireikė šiuos teiginius įrodyti, paaiškėjo, kad jie išgalvoti.

 3. Rasius Įrašo autorius(-ė)

  O pats nešioji Fivefingerius? Gal turi bičiulių, kurie skundžiasi dėl penkiapirščių? Vienas iš svarbiausių dalykų renkantis išskirtinius daiktus – vartotojų atsiliepimai. Pats įsigijau Fivefingerius tik dėl to, kad girdėjau tik gerus atsiliepimus. Štai lietuviška apžvalga. Būtų įdomu, jei pateiktum nuorodą į Vibram prisipažinimą. Ačiū.

 4. ghoul

  Ne, pats nenešioju. Čia ne apie skundus kalba – aš tikiu, kad tie batai gali būti patogūs vienoje ar kitoje srityje. Tik sakau, kad teiginiai apie jų naudą sveikatai bent jau kol kas yra nepagrįsti (tyrimų atlikta mažai, o jų rezultatai labai nevienareikšmiški, vieni rodo, kad traumų tikimybė mažėja, kiti – kad didėja).

  Dėl Vibram prisipažinimo – dabar pasižiūrėjau, šiek tiek klydau. Vibram ir toliau teigia, kad jie nemelavo, tačiau sutiko išmokėti kompensacijas visiems nepatenkintiems klientams ir įsipareigojo daugiau nebeskelbti teiginių apie batų naudą sveikatai. Nuoroda, pvz., čia: http://www.bbc.com/news/business-27335251

 5. gammal

  Greit bus du metai, kai bėgioju su Vibram’ais. Patirtis labai dvejopa.

  Po pirmų kelių savaičių galvojau – eina jie šikt. Lyg ir stengiaus pagal visas rekomendacijas kelt kadensą, koreguot laikyseną, bet visvien: nubėgi daugiau 5km vienu ypu ir iš ryto vos paeinu, belekaip skauda blauzdų apačioje. Nesu geras anatomijos žinovas, bet lyg ir Achilo sausgyslė. Viena savaitė aplamai buvo out. Vos paėjau.

  Na – galvojau nieko tokio, pamiksuosiu su įprastiniais batais ir pamažu prisipratinsiu. Pradėsiu nuo mažesnių atstumų(<10km savaitei), pastoviai kelsiu į mėnesį 10% ir po pusmečio jau maratonus imsiu. Bet kur tau, tas 10% buvo labai labai optimistinis scenarijus. Greičiau jau 0,1%. Kartais jau rodos visai gerai, jau mėnesį nebeskauda, surizikuoju šiek tiek ilgesniam bėgimui ir BAM, savaitei invalidas.

  Šiaip maratoną su įprastiniais bateliais nubėgu be jokių pasekmių rytdienai, nesu verksnys, bet Vibramai tai mane baudžia stipriai, velnias kaip skauda, iš tiesų. Vienu žodžiu – kankinuosi štai taip jau du metus, šiandien vienu ypu be pasekmių galiu nubėgt 12,5km, per savaitę 30km. Iki maratono distancijos manau dar kokie 5 metai liko. Bet aš pasieksiu savo 🙂

 6. Rasius Įrašo autorius(-ė)

  Ačiū, kad daliniesi patirtimi. Su kokio modelio penkiapirščiais bėgioji? Skirtingi modeliai turi skirtingo storio padą.
  Kitavertus keista, kad taip ilgai kankiniesi 🙂 Čia kaip su Žiguliu pervažiuoti Dakarą..

  Aš visą vasarą pratryniau KMD Sport modelį. Skirtas multisportui, toks kaip nuotraukoje. FiveFingeriai lengvai krenta į akis, daug kas klausia įspūdžių. Jie vienareikšmiški – patogesnių batų dar nesu turėjęs. O vasarą kitų batų beveik nenešiojau. Kasdien vaikščioju basas, jei kur iš namų keliauju – maunuosi (teisingai, ne aunuosi 🙂 penkiapirščius. Teko išbandyti dviračių žygyje po Alandų salas. Lūkesčius pateisino, nė karto nenuvylė.
  Vienas pastebėjimas. Kad jausti maksimalų komfortą, oras turi būti sausas, 15 – 25 temperatūros. Prie drėgmės lengvai sušlampa (džiūna labai greitai). Žemesnėje temperatūroje be kojinių kojos šąla. Aukštoje – kojos prakaituoja (kelias valandas myniau pedalus prie 35 laipsnių), batai lengvai sugeria prakaitą ir nemaloniai pakvimpa.
  Per karščius penkiapirščius buvau taip užnešiojęs, kad nuo dulkių ir prakaito pakeitė spalvą į juodą. Teko du kartus kišti į skalbianką. Po skalbimo – išorinė išvaida kaip naujų. Tik geltonos spalvos vidus (ypač padukas po kulnimi) taip užtrintas, kad prireiks geresnių skalbimo priemonių atnaujinti. Batus taip tik praskalavau su tulžimi kartu su sūnaus pampersų krūva. Brūkštelsiu kada išsamesnę penkiapirščių apžvalgą 🙂 Jie to verti!

 7. gammal

  Dėl skirtingų modelių – šitą tai perskaičiau jau nusipirkęs, kad pradinukams reiktų imti su storesniu padu. Aš naudoju nebegaminamus Classic, kurių pado storis yra 4mm. O pradinukams orientuotas Bikila – 8,5mm. Bet vėlgi, panaudojus Bikila, rekomenduojama pereiti prie plonesnio pado. Spėju man jau per vėlu 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *