Kelionė dviračiais su 3 mėnesių kūdikiu arba kaip įsimylėti Nyderlandus? I dalis – pasiruošimas

Štai ir paskutinė kelionės diena. Prabėgusi savaitė  ir beveik 500 numintų kilometrų neapsakomo grožio maršrutu įsirašė kaip viena nuostabiausių patirčių gyvenime. Mes tai padarėm kartu su 3 mėnesių vaikinu. Važiuojant paskutinius kilometrus nesitiki, kad žygis jau baigiasi. Eigeri, tu dar kartą įrodei, kad esi šaunuolis! Kaip ir tavo mama! Susigraudinu…

Po žygio

Po žygio

Šis BlogamOre pasakojimas – tai pirmas bandymas įkvėpti jaunas šeimas neužsidaryti tarp keturių sienų. Išleiskite savo vaikus į gamtą, juk tai ne namuose auginamos daržovės. Parodykite jiems tikrą pasaulį, o ne spalvotą knygelę, televizorių ar kompiuterio ekraną! Pasakojime paminėsime kuo daugiau smulkmenų, kurios gali būti svarbios ir kitiems. Jei iškils klausimų – rašykite komentaruose. Pažadame atsakyti į visus.

IDĖJA

Kartais pasikalbame kelionių klausimais. Vienas kito klausiam – kur norėtum pakeliauti? Vieno pokalbio metu supratome, kad iš Europos šalių abu labai norime pamatyti Olandiją. Jautėme kažkokius keistus sentimentus, nors nė vienas anksčiau Nyderlanduose nebuvome. Visos aplinkybės kaip knygos dėliojosi į savo lentynas sklandžiai, kaip ir tikėjomės. Mūsų vaikinas per vasarą sustiprėjo, pamilo aktyvų gyvenimo būdą gamtoje, priprato prie dažnai pasitaikančių pažinčių. Keliauti po Olandiją be dviračio būtų tas pats, kas vykti į Dakarą ir žiūrėti jį per teliką. Visą dviračių žygiams skirtą ekipiruotę mes turėjom, išskyrus ratus Eigeriui. Nors dviračių priekabėles Lietuvoje nėra populiarios, kelionėse esame sutikę daug šeimų, kurios tokiu būdu keliauja su vaikais. Kada į dviratį vežimaitį įsodinsime savo vaikiną buvo tik laiko klausimas.

Kodėl mus traukė Nyderlandai? Dviračių žygis trise mums – nauja patirtis. Todėl norėjosi kelionę pradėti krašte, kur dviratininkai yra gerbiami. O infrastruktūra pritaikyta kelionėms su dviračio priekabėle, atitiktų saugumo reikalavimus.

PASIRUOŠIMAS

Nuo paskutinio rimtesnio dviračių žygio po Riugeno salą Vokietijoje praėjo metai. O paskutinė BlogamOre kelionė dviračiais iš Klaipėdos į Nidą ir atgal buvo lapkričio mėnesį. Kai Skaistė buvo nėščia. Nemažas laiko tarpas…

Rasiui gerą fizinę formą palaikyti nekainuoja daug pastangų. Rytinė makšta tapo kasdieniu ritualu, alkoholį ir tabaką pakeitė skanesni ir sveikesni dalykai, daug laiko praleisti gamtoje tapo norma, kelionė į parduotuvę be automobilio dažnai nekainuoja laiko.

Skaistei po sudėtingo gimdymo pastangų reikėjo įdėti daugiau. Vasarą prarastai formai atstatyti ji kasdien bėgiojo arba mynė pedalus, įvairiais pratimais stiprino kūną.

Ne mažiau pasiruošimo reikėjo ir Eigeriui. Vaikinas greitai prisitaikė prie mūsų keliavimo ypatybių. Pirmas dalykas – ilgesnis kelias automobilio kėdutėje. Sutikti Joninių važiavome į Lenkiją, kur Eigeriui sukako mėnuo. Naktinė kelionė visiems mums buvo naudinga patirtis. Vaikinas nesustojus automobilyje išmoko pavalgyti, Skaistė – pakeisti sauskelnes.

Skaistė ir Eigeris Alanduose

Skaistė ir Eigeris Alanduose

Kitas pasiruošimo etapas buvo dviračių žygis po Alandų salas. Kol tėtušis su bendraminčiais mynė pedalus, Eigeris su Skaiste iš vieno kempingo į kitą pervažiuodavo mikroautobusu, dviese plaukė keltais. Vakarais vaikinas dalyvaudavo maisto gamybos procese, o naktimis kartu su tėveliais miegodavo palapinėje. Jei galvojate, kad vaikas gali blogai miegoti palapinėje – galvokite iš naujo. Kaip rodo ne tik mūsų, bet ir draugų praktika – gryname ore vaikai miega puikiai!

EKIPIRUOTĖ

Kokius daiktus turėjome su savim? Viską prisiminti ir surašyti būtų neįmanoma, išvardinsiu atskiromis kategorijomis.

Dviračiai. Mūsų žirgeliai ir toliau lieka patikimi Scott MTB 26 colių ratų dviratukai. Skaistės Scale 50 turi galinę bagažinę, ant kurios šonų tvirtinasi 2 Ortlieb Back-Roller City krepšiai. O ant bagažinės viršaus – neperlyjamas Ferrino maišas su dienos maistu ir greitai pasiekiamais daiktais. Rasius šiemet atsinaujino dviratį – nusipirko paprastos komplektacijos naują Scott Aspect 660. Ant vairo pritvirtintas greitai nuimamas Vaude krepšys su įmaute žemėlapiui. Ant abiejų dviračių – po 800 ml gertuvę.

Mūsų technika.

Mūsų technika.

Priekabėlę Eigeriui gavome iš Nordic Cab atstovų, už ką esame labai dėkingi. Be jų ši kelionė tiesiog nebūtų įvykusi! Visi mūsų daiktai lengvai tilpo dvejuose krepšiuose ant Skaistės dviračio ir dviviečiame Nordic Cab vežimaityje. Fotografavimo techniką, dokumentus, piniginę ir kitas smulkmenas Rasius laikė krepšyje ant dviračio vairo.

Nakvynės reikmenys. 2+1 palapinė (Camp XP2), susegami trijų sezonų miegmaišiai (Mountain Hardwear Lamina 20 ir 35), 3 prisipučiantys ThermaRest kilimėliai, pledukas Eigeriui.

Eigeris miega palapinėje

Eigeris miega palapinėje

Kelioninė virtuvė. Dujinis Pinguin Mantis primusas, dujų balionėlis (parai suvartojame apie 50 g), 2 aliuminiai Pinguin puodai, Moka kavinukas, 2 puodeliai, 2 dubenėliai, 2 šaukštai – šakutės, metalinis šaukštas, samtelis, peilis, kempinė ir indų plovimo skystis, druska, kava, arbata. Kaip tiek susipakuoti? Labai paprastai. Mažesnis puodas dedasi į didesnio vidų, o beveik visi kiti dalykai telpa į mažesnį puodą. Išskyrus kavą, primusą, dujas.

Apranga. Dviratininko šortai ir marškinėliai, šalmas, ilgos kelnės (pasiverčia į šortus), šiltas džemperis (iš flyso audinio), 2 maikutės trumpom ir ilgom rankovėm, striukė nuo lietaus, kaklaskarė (buffas), apatiniai, akiniai, batai (Rasius mynė su Vibram FiveFingers – pasiteisino), sandalai (įsikišti vakarais kempinge), kojinės. Kad aiškiau būtų, turėjom dviratininko aprangą, kurią kasdien dėvėjome, o vakare ar blogu oru apsivilkti ką nors šilčiau.

Žinoma nepamiršom higienos priemonių, rankšluosčio, kelioninės vaistinėlės. Taip pat turėjom kompiuteriuką (Asus TransformerBook T100), išmanųjį telefoną su offline žemėlapiais (Maps With Me), mikro USB pakrovėją, Kindle el. skaityklę (nė karto nesinaudojom), foto techniką.

Eigerio daiktai. Nešyklė Baby Bjorn (retai naudojome), 4 šliaužtukai, 2 flysiniai kombinzonai, 2 poros kojinių, sauskelnės (Nyderlanduose geresnės kokybės ir pigesnės), drėgnos servetėlės, 1 žaisliukas ir papkis, kišenėse turėjome marlines skepetėles. Reikėtų paminėti apie rinkinuką ekstra atvejams, kurį verta turėti po ranka. Nedidelėje užsegamoje higieninėje rankinėje įdėti keli “pampiai”, drėgnos servetėlės ir palutė. Nesvarbu, kur vaikinas prisidirba, padarinius labai greitai galima likviduoti. Iš priekabėlės traukiam ThermaRest kilimėlį (tik išskleidžiam bet nepripučiam), padedam palutę, guldom vaikiną ir atliekam pampio keitimo operaciją.

INFORMACIJA

Mūsų žinios apie Nyderlandus buvo paviršutiniškos ir tai visai neglumino. Pažinimo džiaugsmas – mūsų kelionių ir žygių varomoji jėga. Stereotipais mūsų nepapirksi. Dažniausiai jais remiasi skeptikai. O mes kaip tik tokie nesame 🙂 Kaip sako lietuvių liaudies išmintis, „geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą išgirsti“.

Štai jums vaikučiai trumpa istorijos pamokėlė. Labai praverstų parodyti ir mūsų valdžios vyrams, draudimais varžantiems dviratininkus.

Pirmas dalykas, kurį judant link Lenkijos pasienio padėjo suvokti Wikipedia, tai Nyderlandų ir Olandijos skirtumas. Klaidingą nuomonę mums įpiršo mokykloje per geografijos pamokas. O kasdieniai tautos bukintojai pirmiausiai yra sporto žurnalistai ir komentatoriai. Neegzistuojanti „Olandijos rinktinė“ – tai jų darbo vaisius. Štai trumpa georgafijos pamokėlė jums. Nyderlandai yra Europinė karalystės dalis (Nyderlandų karalystei dar priklauso kelios salos Karibų jūroje). Olandija – tai vakarinė Nyderlandų dalis, kurią sudaro 2 iš 12 administracinių vienetų. Šiaurės Olandijoje yra Amsterdamas ir Harlemas (provincijos sostinė), o Pietų Olandijoje – Roterdamas ir Haga (provincijos sostinė). Nyderlanduose oficiali kalba olandų. Labai didelis procentas šalies gyventojų moka anglų ir vokiečių kalbas. Olandai taip pat yra viena aukščiausių, ilgiausiai gyvenančių tautų. Spėkite kodėl?

Nyderlandų plotas trečdaliu mažesnis už Lietuvos, o gyventojų skaičius siekia 17 milijonų. Tai tankiausiai Europoje apgyvendinta valstybė (gyventojų tankis 9 kartus didesnis nei Lietuvoje). Olandai juokauja, kad jų šalis – plokščiausia vieta pasaulyje. Didelė dalis šalies teritorijos yra žemiau jūros lygio, o vidutinis aukštis – 10 m. 1100 km vakarinės Nyderlandų pakrantės skalauja Šiaurės jūra.

II pasakojimo dalyje - maršrutas

II pasakojimo dalyje – maršrutas

Tęsinys – Kelionė dviračiais su 3 mėnesių kūdikiu arba kaip įsimylėti Nyderlandus? II dalis – maršrutas

NordicCab

Žygio rėmėjas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *