2013 metų apžvalga. Kas mums įdomaus nutiko?

Naujųjų metų pradžia – tai lyg naujas atskaitos taškas. Ir tinkamas laikas pažvelgti, kas įsimintino su mumis nutiko per 12 mėnesių? Kur buvome prieš metus ir esame dabar? Tikiu, kad daugelis baigiantis metams, apie tai pagalvojame. Bet ar užsirašome? Jei taip -jūs šaunuoliai! Aš tai darau pirmą kartą. Neabejoju, kad praėjusių metų apžvalga ir jos analizė pasitarnaus ateityje. Pavyzdžiui po metų, žvelgiant į gyvenimo kreivę. Bus žymiai lengviau įvertinti savo progresą.

Dėkoju intuicijai ir aplinkai, kuri supo šiuos metus. Taigi, pasitelkęs Facebook’ą ir fotografijų katalogą, padariau savo metų apžvalgą ir ja dalinuosi su tavimi.

Sausis

Metų pradžia gavosi sportiška. Trumpas pasiruošimas vakarais ir jau trečias startas tradiciniame bėgime paminint sausio 13 -osios aukas. 13 km aplink Želvos ežerą įveikėme kartu su Skaiste.

Brolis sukuria šeimą, dalyvaujame vestuvėse. Šalta ir daug sniego.

Pirmą kartą dalyvauju lunatikų slidžių žygyje, kurį pilnaties metu organizuoja Klajūnas.

Iškritus pakankamai sniego, Molėtuose surengėme istorinį Snaigės žygį.

sausis

Baigiantis mėnesiui, pagaliau įsigijome nuosavą mikroautobusą.

Vasaris

Mėnesio pradžioje lankėmės tarptautinėje turizmo, laisvalaikio ir sporto parodoje Adventur. Paliko slogų įspūdį – tvarus (darnus) turizmas Lietuvos dar nepasiekė.

Jau šeštus metus keliavome į Norvegiją, kur 2 savaites vyko ledo laipiojimo stovykla IceCamp. Buvo daug emocijų, iššūkių, puikių akimirkų. Dieną laipiojome ledais, vakarais slidinėjome bei mėgavomės fantastiškais stovyklos dalyvių paruoštais patiekalais. Lietuvos alpinizmo čempionate 2 įkopimai IceCamp’o metu lapkritį įvertinti pirmos ir trečios vietos medaliais.

vasaris

Aplink Luokesų ežerą surengėme antrąjį Molėtų Snaigės žygį. Vėliau naktį įvyko žygio pratęsimas su Klajūno lunatikais, pirtim ir maudynėmis eketėje.

Kovas

Išsipildžiusi svajonė, kuriai galima buvo kabinti neįmanomos misijos etiketę. Tai kelionė transsibiro magistrale į pasaulio ledo laipiojimo čempionatą Kirove. Pakeliui aplankyta ir patyrinėta didžioji sostinė Maskva.

kovas

Mėnesio pabaigoje – Montis Magia taurės alpinizmo varžybos Vingio parko estradoje. Dalyvavau kaip fotografas. Įsiminė ekstremalios darbo sąlygos – nuo pakabinamos platformos ant estrados stogo.

Balandis

Melagių dieną kopinėjame ant užšalusio vandens bokšto Ignalinos rajone, o jau kitą dieną pajūryje atidarome dviračių sezoną.

balandis

Vyksta darbas kuriant dokumentinį filmą apie žygį Anduose. Mėnesio gale prie Pagonijos uolos, Lietuvos laipiojimo festivalio metu įvyksta „Slaptas kelias į Maču Pikču“ premjera.

Po festivalio keliaujame į Kuršių Neriją tradiciniam žygiui dviračiais.

Gegužė

Keliam sparnus anapus Atlanto – prasideda trečioji Lost Latinos kelionė. 5 lietuvaičių komanda vyksta į Peru patirti gyvenimo nuotykio. Aplankytas Kolkos kanjonas, savarankiškai praeitas Salkantay trekas į Maču Pikču, padirbta savanoriais Amazonės džiunglėse. Gimsta ekoturizmo vizija.

geguze

Po puikių trijų savaičių, su kompanija atsisveikinu ir pasitinku Skaistę. Anduose prasideda naujas Lost Latinos etapas – kalnų žygiai.

Birželis

Dvi sunkios ir produktyvios savaitės Baltuosiuose Kordiljeruose. Įkopiame į Ishinca 5530 m ir Urus Este 5420 m viršūnes. Kitiems ekspedicijos dalyviams tai didžiausias pasiektas aukštis. Po itin sėkmingos aklimatizacijos seka eilė nepalankių aplinkybių. Kopiant į gražiausią pasaulio viršūnę žygis baigiasi šturminėje stovykloje. Praleidę šaltą nakvynę leidžiamės žemyn, taip ir neišvydę baltosios Alpamayo keteros. Praleidę paskutines dienas Peru prie Ramiojo vandenyno, skrendame namo.

birzelis

Atvykę į Lietuvą, su Skaiste kraustomės į Labanoro regioninį parką. Įsikuriame vasaros rezidencijoje, pasijungiame internetą su WiFi.

Gavau pakvietimą į ekoturizmo konferenciją Ignalinos rajone. Pateikta renginyje informacija tik patvirtino, kad judu teisinga linkme.

Liepa

Negalime nusėdėti vietoje ir išminame į 5 dienų žygį dviračiais Kuržemės pajūrio patyrinėti. Iš naujo atrandame Latviją, tiksliau lyvių kraštą. Kvapnios žemuogės su šiltu karvės pienu, stebint saulėlydį ant Baltijos kranto – vienas įsimintiniausių metų patyrimų.

liepa

Molėtuose vyko VVG inicijuojamas jungtinio dviračių maršruto per 4 rajonus dalyvių mokymai. Nutariau dalyvauti projekte. Įvadiniame susitikime pristačiau ekoturizmo viziją ir sulaukiau gerų įvertinimų.

Skaistės pusbrolio vestuvės po 12 bendro gyvenimo metų. Vyko liuteronų bažnyčioje pagal to krašto papročius. Kartu su antro vaikelio krikštynomis. Neįprasta ceremonija atvėrė akis ir davė daug atsakymų.

Rugpjūtis

Pasirašome popierius ir tampame išsvajoto žemės lopinėlio savininkais. Dabar turime žaidimų aikštelę, kur ateityje perkelsime namus.

Išsiruošėme į Birštoną, kur dalyvavome Verknės regatoje. Kitą dieną pabalnoję dviračius grožimės Nemuno vingių regioninio parko kraštovaizdžiu.

Vyko pasiruošimas gamtos sporto žaidynėms Outdoor Games Labanoras 2013. Daug naujos patirties. Įsiminė leidimų varžyboms derinimas su regioninio parko direkcija. Žaidynės praėjo su didele pozityvo banga. Papuoštos krūva linksmų akimirkų, daug azarto, džiaugsmo, juoko, gražių emocijų.

Po žaidynių susirinkome šmutkes ir išvykome tyrinėti gražiausių Vokietijos pajūrio vietų. Dviračiais per savaitę apvažiavome Riugeno salą ir pamatėme naują Baltijos veidą. Įsiminė 6 prakiurusios kameros per pirmas 3 dienas. Ir netikėtas atpildas už ryžtą bei kantrybę!

rugpjutis

Rugsėjis

Sklype vykdome pirmuosius kraštovaizdžio formavimo darbus. Valome šabakštyną miškelyje, pjauname sausuolius, sodiname jaunas pušeles. Po vienos nakties radome šernų išknistus sodinukus. Tai džiugina, ateityje galėsime stebėti gyvą gamtą.

rugsejis

Dvejos iš eilės varžybos Lokės pėdoje: Turistas.lt maratonas bei KS sezono uždarymo sąskrydis. Pirmą kartą dalyvaujame trise, Skaistė jau ne viena!

Užbaigiame vasaros sezoną ir iš Labanoro pašonės kraustomės į Vilnių.

Spalis

Dar vienos šaunios varžybos Ignalinos rajone Būdakalnis Rogaining. Mūsų mažiukui jos paskutinės, nusprendžiame būti ramesniais.

Subrendo dar vienas sportinis projektas – Rock Camp Kalymnos 2013. Organizavome kelionę į laipiojimo uolomis rojų Egėjo jūros saloje. Dvi savaitės smagioje kompanijoje: nerealiai gražūs maršrutai, važinėjimas pyrdomis po salą, šilta jūra, laukiniuose paplūdimiuose keptos jūros gėrybės. Ir keli asmeniniai pasiekimai.

spalis

Lapkritis

Po 14 dienų iš eilės maudymosi Egėjo jūroje teko grįžti į pilką Lietuvos realybę.

Nors orai buvo nepalankūs, vėl mynėme pedalus per Kuršių Neriją. Nidoje suradome jaukią, tarsi namai, vietą su šauniais šeimininkais. Tai buvo vėliausia mūsų kelionė į Neringą, per patį ne sezoną. Tai ir įsiminė.

Aplankėme Izreal olandų kaimo bendruomenę, kur mokėmės iš plaušmolio gaminti pečiuką – šildytuvą (Rocket Mass Heater).

Gyvenimo dizaino laboratorijos (GDL) gimtadienis, kur pristatau prezentaciją „Ekoturimas – su kuo jis valgomas?“ Teko pažvelgti, kaip ir kur nukeliavau per metus nuo pirminės idėjos GDL užuomazgų.

lapkritis

Jungtinio dviračių maršruto mokymuose Ukmergės rajone dvi dienas gryninau ekoturizmo verslo idėją.

Su Skaiste išskridome į Kiprą pasitikti žiemos.

Gruodis

Kalendorinę žiemą Kipre sutikome maudydamiesi jūroje, mėgaudamiesi šviežiais vaisiais ir daržovėmis bei vietos virtuve. Kalvotą Kipro gamtą tyrinėjome pasibalnoję kalnų dviračius.

gruodis

Virsmų aktyvacijos metu pasinėrėme į autentiško šokio magiją. Sutikti seni draugai, pozityvi energija liejosi per kraštus.

Šventinė kelionė į Latviją ir Estiją. Išbandėme mikroautobusą kemperio vaidmenyje.

Naujų metų sutikimas lietuviškame kaime be jokių svaigalų, senovinėje autentiškoje troboje. Su dūmine pirtimi, žaidimais, pačių kuriama muzika. Paskutinę metų dieną numinti 15 km dviračiu leidžiantis saulei buvo neįtikėtinai džiaugsmingi! Pasitvirtino nuojauta, kad laikau gerą kryptį.

Ar tavo kelias turi širdį? Jei pasidarysi panašią metų apžvalgą, tai suprasti bus daug lengviau. Bet apie tai – kitame įraše. Jame atliksime analizę pagal 7 harmoningo gyvenimo kriterijus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *