3 Sostinių Turas Austrijoje. Kaip įsimylėti Alpes per 10 dienų?

Ar jums teko susidurti su situacija, kai iš sustojusio turistinio autobuso pasipylę keleiviai okupuoja degalinės valgyklą ir tualetą, užkemša siaurą senamiesčio gatvelę, trukdo apžiūrėti įžymius objektus, be priežasties lenda į jūsų kadrą ar pamiršę padorumą visa gerkle rėkia atsilikusiems bendrakeleiviams? Ar kada troškote atsidurti kalnų apsuptyje, kur amžinai skubančius, nuvirtusius pajūryje ar prie baseinų neblaivius tautiečius pakeičia laukiniai gyvūnai, kerinti ramybė ir gamtos harmonija?

Austrija

Deja tenka pripažinti, kad ramybės mėgėjams tokių vietų lieka vis mažiau. Žmogus suardė tūkstantmečius besiformavusią gamtos pusiausvyrą. Ten, kur autobusai gali privažiuoti, greitai sunyksta vietovės romantika. Masinis turizmas bei dideli pinigai kasmet negrįžtamai keičia gražiausių pasaulio kampelių veidą. Kalnai nėra išimtis.

Dažnose kelionėse mes matome šią problemą ir suvokiame jos mastus. Todėl norime įdėti savo pastangas išsaugojant gamtą ateities kartoms. Ir tam geriausias kelias – švietimas. Keliaudami mes vadovaujamės tvaraus turizmo principais ir to mokome savo bičiulius – bendrakeleivius. Mažos grupelės, unikalūs maršrutai, paliekami tik pėdsakai (ne šiukšlės), atsisakome bereikalingos prabangos, nauda vietiniams bei pagarba jų vertybėms, kultūrai.

Meilė per atstumą yra sudėtingas reikalas. Būtent dėl šios priežasties atsidūriau kalnuose, supančiuose namus. 2016 pabaigoje su šeima persikėlėme gyventi į Austriją. Šiandien išgirdau mintį, kad mes elgiamės taip, tarsi mūsų gyvenimas tęstųsi tūkstantį metų. Ir pilnai su ja sutinku! Tad noriu pasidalinti su tavimi viskuo, ką Austrijoje gyvendami atradome geriausio. Kalnų ir juose gyvenančių žmonių kultūra mus pakerėjo. Čia visus vienijantis užsiėmimas yra judėti! Čia kalnų nameliuose lankytojams maistą su meile pateikia nacionaliniais drabužiais pasipuošę padavėjai. Čia dviračių priekabėlės toks pats įprastas dalykas, kaip vaikų vežimėliai. Čia norma yra gatvėje sveikintis su nepažįstamais. Mes čia jaučiamės laisvi, todėl pagyvensime dar kurį laiką. Taip pat kviečiu ir tave susipažinti su Austrija tokia, kokią ją mato vietiniai.

Šią vasarą nusprendžiau sukurti įžanginį 3 Sostinių Turą po Austrijos kalnus, kuris įvyks liepos 14 – 24 d. Štai kas laukia jo dalyvių:

  • 5 dienos trekingo kalnuose. Nakvynė kalnų nameliuose (Hütte) ir kempinge.
  • 2 dienos ant dviračių. Vieną minam kalnų slėniais, kitą – į Lichtenšteino kunigaikštystės sostinę Vaducą.
  • 1 diena – laipiojimas uolomis arba via-ferrata. Yra  galimybė rinktis iš alternatyvių veiklų.
  • Insbrukas – Tirolio sostinė.
  • Brėgencas – Forarlbergo sostinė.
  • Vienas didžiausių Vakarų Europoje Konstanco (Bodensee) ežeras.
  • Skraidančių Cepelinų muziejus.
  • Austrijos kulinarinis paveldas.
  • Tiesioginis skrydis ir visa logistika nuvykus. Minimalus nuvykimo ir parvykimo laikas, jokių autobusų!

Mes deja neišgyvensime tūkstančio metų, todėl svarbiausius sprendimus, kad nereikėtų vėliau gailėtis, turime padaryti jau dabar! Jei manai, kad įžanginis turas kaip tik tau – nedvejok ir susisiek (telefonas pasiteiravimui +370 652 13651 Rasius). Maksimalus turo dalyvių skaičius – 6. Pirmųjų apsisprendusių laukia itin pigūs skrydžio bilietai (kada jie pabrangs – laiko klausimas). Iš anksto mokėti už kelionę taip pat nereikia. Vieta rezervuojama sumokant nedidelį avansą.

Daugiau detalių apie įžanginį turą atsiųsime susidomėjusiems el.paštu. Iki pasimatymo Austrijoje!

3 Sostinių turas baigėsi. Daugiau žygių Austrijos Alpėse rasite čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *