Antrasis Snaigės žygis Molėtuose

Pasiruošimą antrajam Snaigės žygiui pradėjome ketvirtadienį. Prie organizatorių komandos prisijungė  Jonas, puoselėjantis Molėtuose slidinėjimo tradicijas ne vieną dešimtmetį. Jono orientavimosi patirtis ir plačios rankų darbo slidės stipriai prisidėjo minant trasą aplink Luokesų ir Luokesaičio ežerus. Trasą penktadienį baigė ruošti Rasius. Valentas atspausdino ir šeštadienio rytą trasoje iškabino informacinius ženklus. Paruoštos 4+ km ir 10+ trasos laukė atvykstančių slidininkų.

Valento Laurinavičiaus nuotraukos

Šeštadienį aplink vieną gražiausių Molėtų ežerų ratukus suko Snaigės žygio dalyviai. Skirtingai nei pirmajame žygyje, jautėsi didesnis molėtiškių aktyvumas. Kai kurie spėjo ir naują slidinėjimo inventorių įsigyti. Taip pat atvyko svečių iš Vilniaus. Vienam jų – Algirdui, antrajame kilometre lūžo slidė. Nepaisant to, jis nenuleido rankų ir įveikė visą ilgesnę trasą. O grįžęs į Vilnių, įsigijo naujas slides ir atvyko į vakarinį renginį – Lunatikų žygį.

Naktinis Lunatikų žygis vyko Ingos kaime netoli Inturkės. Susirinko 12 slidininkų ir vilkšunis Grantas.  Mėnesienoje žygio dalyviai įveikė 16,5 km maršrutą iki Kertuojų ežero stovyklavietės. Pakeliui aplankėme Ščiurį, kur susijungia Baltieji ir Juodieji Lakajai. Bei dvikamienę pušį, pro kurią visi Lunatikai pralindo. Grįžtant atgal, Lunatikų vardu pakrikštijome ąžuolą. Po žygio lunatikai kaitinosi lietuviškoje pirtyje, maudėsi eketėje ir grūdinosi sniege. Žygio akimirkas galima pamatyti čia.

Dėkojame visiems, dalyvavusiems Snaigės ir Lunatikų žygiuose. Tariame ačiū Arvydui už malkas laužui, Irenai už paruoštą arbatą ir Ingai už karštai iškūrentą pirtelę su ekete.

KVIETIMAS

Sveiki visi, išsiilgę žiemos pramogų. BlogamOre po dviejų savaičių atostogų ledinėje Norvegijoje sugrįžta. Vasaris nelaužo ilgamečių orų prognozių, kuo labai džiaugiamės ir naudojamės. Negaišdami laiko skelbiame apie artėjantį antrąjį Snaigės žygį Molėtuose. Mėgstančius keliauti kviečiame vasario 23 dieną (šeštadienį) atvykti į ežerų kraštą ir siūlome patirti dvigubai daugiau nuotykių!

Nuo 11 iki 12 valandos duosime startą antrajam Snaigės žygiui. Organizatorių štabas įsikurs poilsio aikštelėje prie Luokesų ežero. Startuoti taip pat galima nuo Maximos prie Molėtų aplinkelio (dešiniau kebabinės 1 km iki štabo veda vėžios). Bus paruoštos dvi trasos: 4 km vaikams ir pradedantiems slidininkams bei 10+ km trasa patyrusiems slidinėjimo entuziastams aplink paslaptingąjį Luokesų ežerą. Visus, finišavusius iki 16 valandos, vaišinsime karšta arbata. Aikštelėje prie Luokesų bus galimybė ant laužo pasiruošti kepinių. Malkų parūpins organizatoriai.

Trumpoji trasa numarkiruota raudonais kaspinais ir ves apie Luokesaičio ežerą. Ilgosios trasos schema pavaizduota žemiau. Keliose vietose bus pakilimo ir nusileidimo kilpų, kurias bus galima praleisti.

Snaige_schema

Tiems, kam nuotykių ne gana, vakarėjant kviečiame sudalyvauti Lunatikų žygyje. Pagal tradicijas, žygis prasideda sutemus, šviečiant mėnuliui, ir baigiasi pasikaitinimu pirtyje. Maršrutas parenkamas ekspromtu, iš anksto trasos neparuošiant. Šį kartą planuojamas žygis į iškyšulį tarp Baltųjų ir Juodųjų Lakajų susijungimo. Bus galima keliauti ir pėsčiomis. Žygį organizuoja OK „Klajūnas“. Lunatikai renkasi 18:30 netoli Inturkės (kaip atvykti sužinosite Snaigės žygyje arba klajunas.lt). Startas 19 val.

Artėjant žygiui, informaciją atnaujinsime. Iki pasimatymo Molėtuose!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *