Batų pirkimas internetu. Kaip išsirinkti tinkamo dydžio?

Ką atsakytų Elas Bandis, jei paklaustum – kaip internetu nusipirkti teisingo dydžio batus? Kad nesimatavus – neįmanoma. Šiame straipsnyje rasite atsakymą, ar tikrai taip.. Aprangos ir ypač avalynės pirkimas internetu turi tiek šalininkų, tiek ir priešininkų. Save priskiriu prie šalininkų. Galimybė pirkti internetu išsprendė pagrindinę problemą.  Bingo tapo pirma pora Salomonų, pirktų eBay aukcione.

batu_dydziai

Kokia tikimybė perkant avalynę internetu, išsirinkti tinkamą dydį? Tikimybė manau priklauso nuo 3 dalykų: patirties, matematikos ir sėkmės. Arba kitaip – situacijos išmanymo ir žinių pritaikymo. O patirties pirkimo procese neturėjimas dažniausiai susiveda į sėkmės faktorių. Šį įrašą paskatino parašyti klausimas, gautas iš Živilės apie FiveFingerius. Tai tik mano subjektyvi nuomonė, paremta asmenine patirtimi. Dalinuosi ja ir viliuosi, kad kažkam ji pravers.

Atsukus laikrodį keletą metų atgal, pastoviai susidurdavau su problema. 43 dydžio batai atrodė kaip ląstai, o 42 trindavo nykščius. Nei vieno, nei kito dydžio patogūs nebuvo. O apie tarpinius dydžius anuomet neteko girdėti. Dabar tiksliai žinau, kad letenos patogiausiai jaučiasi US 9 arba UK 8.5 dydžio „mokasinuose“.

Nėra vienos taisyklės, kaip išsirinkti tinkamo dydžio outdoor tipo batus. Žemiau siūlau kelis būdus, kuriais pats naudojuosi.

1. Sužinok dydį iš turimų batų. Save gerbiantys gamintojai prisiūtoje etiketėje dažniausiai nurodo US, UK ir EU dydžius. Žinoma, geriau dydį tikrinti ant batų, kurie puikiai „limpa“ prie kojos. Išmiera gali būti pažymėta ir ant batų dėžės.

2. Apskaičiuok pagal dydžių lenteles. Skirtingų batų gamintojų dydžių lentelės gali skirtis. Visada prieš perkant, pasitikrink dar kartą. Jas rasi gamintojo svetainėje arba interneto parduotuvėje (dažniausiai būna nuoroda prie dydžio pasirinkimo lauko). Pastebėjau, kad amerikonų ir europiečių firmos skirtingai „išverčia“ dydžiu. Pavyzdžiui amerikonas US 9 dydžio atitikmenį gali rašyti UK 8.5, o britas US 9 padaro iš UK 8.

3. US vyriški ir moteriški dydžiai stipriai skiriasi. Perkant eshopuose už Atlanto įsitikink, ar batai tikrai skirti tai lyčiai, kurios tau reikia! Kad vėliau netektų gailėtis. Pardavėjai kartais susimaišo ir apsižioplina – jie irgi žmonės. Kartais parduotuvės kategorija prieštarauja batų aprašymui (vyriškoje kategorijoje batų pavadinimas turi W’s). Tuomet reikia sužinoti papildomų duomenų (arba kreiptis į support’ą). Pavyzdžiui vyriškų batų kodas gali būti M4572, o moteriškų W3651.

4. UK vyriški ir moteriški dydžiai sutampa. Tačiau gali skirtis kurpalio plotis. Todėl vyriškiui perkant moteriškus batus (ypač sportbačius), koja gali jaustis nepatogiai, per daug suveržta. Ir atvirkščiai. Mano koja yra siaura, todėl moteriška išmiera problemų nesukelia.

5. Pasitaiko ne dažnai, kad pardavėjai eshopuose nurodo batų plotį. Skirtingiems regionams gali būti gaminami batai pagal skirtingą kurpalio plotį, formą. Kartais interneto parduotuvėse galima pastebėti vartotojų nusiskundimų dėl keisto batų pločio. Tada su nuolaida siūloma visa partija, pasiūta pagal nestandartinį kurpalio plotį.

6. Kalnų batų dydžiai stipriai skiriasi nuo laisvalaikio avalynės. Dažniausiai tenka pridėti 1 ar 1.5. Nepamirškite tikrinti dydį gaminto svetainėje ir paskaityti vartotojų atsiliepimus. Kadangi tokie batai daug kainuoja, neturint patirties nerekomenduoju pirkti nesimatavus. Jei nežinai, kokio modelio tau reikia, geriau pasinaudok parduotuvės konsultanto pagalba.

7. Uolų laipiojimo bateliai. Tokius, kurie tiktų, gana sunku surasti (kartą išsimatavau visus parduotuvėje buvusius batelius, bet nė vieni netiko). O reikiamas dydis būna 2-3 išmierom mažesnis. Pateisinu pirkimą internetu nebent tada, kai tokį modelį jau turi ir žinai, kaip jis gerai „sėdės ant kojos“.

8. Vibram FiveFingers. Penkiapirsčiai turi savo dydžių sistemą, kuri skiriasi nuo US ar UK. Kaip išsirinkti Fivefingerių teisingą dydį? Atsistok prie stačios sienos, kad į ją remtųsi kojų kulnai. Išmatuok atstumą iki ilgiausių kojų pirštų. Dydžių lentelę žiūrėk žemiau. P.s Jei skirtumas tarp kojų ilgių arba dviejų ilgiausių vienos kojos pirštų didesnis nei 0.42 cm, penkiapirščiai greičiausiai netiks.

Vibram FiveFingers dydžių lentelė

9. Vienas iš gudriausių būdų neprašauti su dydžiu – nueiti į parduotuvę (jei tai įmanoma) ir pasimatuoti. Pardavėjams tai gali atrodyti nekorektiška, tačiau iš vartotojo pusės aš nieko blogo nematau. Tokie triukai aktualu tuomet, kai prekybininkai „virina“ neadekvačius antkainius. Kas Lietuvoje nėra retas reiškinys. Pats šiuo triuku nesinaudoju, nes mėgstu pirkti internetu tai, ko Lietuvoje nėra.

Visų galimų situacijų viename straipsnyje apžvelgti neįmanoma ir to nesistengiau daryti. Jei manai, kad informacija naudinga – pasidalink! Turi ką pridurti ar paklausti – rašyk komentaruose po straipsniu (ne Facebooke, kur komentarai pasimes). Ačiū!

4 komentarai

 1. mindaugas

  Aciu uz straipsni!
  is slidinejimo batu patirties prideciau tik tiek kad netgi to pacio gamintojo BET skirtingi modeliai (kartais!) gali buti skirtingu dydziu (retai bet buna) taip kad jei renkantis batus kas googlins tai atkreipkite demesi ne tik i gamintoja bet ir i modeli
  vienas klausimas:
  (kadangi as planuoju pasinaudoti 9 patarimu tai) gal zinote kas Lietuvoje prekiauja Vibram FiveFingers ? 🙂

 2. Miglė

  aš batus internetu pirkau tik vieną kartą – iš varlės parduotuvės 🙂 nors pataikiau, bet manau, kad rizikuoti su rūbais ir avalyne nelabai verta. Geriau internetu pirkti kokią elektroniką, įvairius daiktus ir t.t. Tuo labiau, kad toj pačioj varlėj visko yra tiek ir tiek – milžiniškas asortimentas, daugybė atsiskaitymo būdų ir kitų privalumų. Jeigu avalynę prieš atsiskaitant dar duoda pasimatuot (pavyzdžiui, nuėjus atsiimti pačiam), tada taip.

 3. Rasius Įrašo autorius(-ė)

  Ačiū Migle už komentarą. Pasverta rizika visada pasiteisina! Va ko neverta – tai bijoti 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *