BBQ party ispaniškai

Sekmadienį ispaniškuose namuose turėjom BBQ vakarėlį. Kelioms dienoms atskrido šeimininkės Trixie sūnus Dan iš Londono. Atvyko ir dukra Peth, gyvenanti netoliese Gandia mieste. Prie šeimyninio stalo taip pat prisijungė gausus draugų būrys bei kaimynai su savo augintiniais.

DSC_0170

Pirmiausiai buvo užkurtas lauko židinys. Daili kepsninė su kaminu – privalomas čionykščių namų atributas. Virtuvėje vyko mėsos paruošimas: marinuojamos vištos blauzdelės, kepsniai, dešrelės, veriami vištienos brošetai su paprika. Patiekalų arsenalas mėsa neapsiribojo. Kaimynai olandai paruošė kiaušinius indonezietiškai, kažkas pagamino labai skanų virtų bulvių „pyragą“. Be abejo, buvo paruošta ir daug šviežių salotų.

Kol kepė barbekiu, vakarėlio dalyviai tarpusavyje šnekučiavosi, gėrė vyną ir cervezą, rūkė tabako (ir MJ) suktines. Reikia paminėti, kad ispanai žiauriai daug rūko. Jaunimas, senoliai, močiutės – kas netingi plešia kaip kaminai. Ne madoj pas juos ir „sveika“ mityba. Nors maisto produktai aukštesnės kokybės, juose mažiau konservantų ir „chemijos“.

Kai kepsniai buvo paruošti, visiems reikėjo kažkaip susitalpinti prie ankšto stalo. Ir mums tai pavyko! Štai koks internacionalas susirinko.

Prie kepsninės šeimininkavo Alejandro. Gidas iš Villalonga, vedantis grupes į kalnus haikinti. Kitas Alejandro užsiėmimas – spalvinti namus. Ryškiomis spalvomis akį traukiančios vilos – populiarus reiškinys Ispanijos provincijoje.

DSC_0175

Ola iš Norvegijos. Atvyko padirbėti savanoriu. Tai pirma jo patirtis. Ola kuria elektroninę muziką.

Dizainerė Chantal iš Kanados čia dirba antrą kartą. Ji margaspalviais ornamentais papuošė Trixie namus. Chantal mėgiamas užsiėmimas – kūryba iš senų, nereikalingų daiktų, jų prikėlimas naujam gyvenimui. Praktikuoja jogą.

DSC_0215

JC (Jean-Christian) iš Paryžiaus su šuniuku Gomezu, kuriam išgelbėjo gyvybę. Dabar dviese keliauja po Europą, savanoriauja. JC svajonė – sugrįžti į Indiją, kur gyvena jo žmona. gyvendamas Indijoje jis turėjo konfliktą su migracijos tarnyba, todėl yra nepageidaujamų asmenų sąraše.

DSC_0243

Kaimynai olandai, už kelių šimtų metrų turintys panašų namą.

DSC_0227

Šeimininkės dukra Peth su širdies draugu ispanu Nacho. Kažkada ji turėjo artimų santykių su anglijos lietuviu. Peth lankėsi Lietuvoje, dievina lietuvišką virtuvę.

Daugiausiai prie stalo buvo britų. Keliautojas Paul’as naršo po Ispaniją su Toyota Hiace mikriuku (tokiu, kaip mūsų). Mat’as gyveno Barcelonoje, o atvykęs čia savanoriauti pasiliko ilgam. Jis dirba nuotoliniu būdu, mėgsta pokerį. Nenuilstanti namų dvasia Trixie. Pavydėtina, kiek ji turi energijos savo metuose! Jos vyras Allan’as aštuoniasdešimtais užsiėminėjo alpinizmu, dalyvavo ekspedicijose Himalajuose. 1986 metais jam persodinta širdis. Dabar Allan’as gyvena ramų ir sveiką (nevalgo mėsos) gyvenimą. Trixie sūnus Dan’as – tusofščikas DJ’ėjus. Turi savo laidą Londono radijuje, groja chill house.

DSC_0229

Dar 5 vakarėlio dalyviai – šuniukai. Kas netilpo prie stalo – vietą rado po stalu. Postalei gaujai vadovavo Chipito. Nors ir pats mažiausias, visi šunys jį pažįsta ir gerbia.

DSC_0209

Štai kokios spalvingos asmenybės susirinko! 5 iš svečių – šeimininkų namuose gyvenantys ir dirbantys savanoriai. Už nakvynę ir maistą šie padeda pagyvenusiems šeimininkams atlikti remonto ir ūkio darbus, ruošia namus vasaros sezonui. Patiko tokia savanoriavimo sistema, ją pritaikysime Lietuvoje.

Mūsų šeimynėlė vakarėliui paruošė siurprizą. Skaistė desertui iškepė purų obuolių pyragą. Kurį pateikėme su ledų tortu ir braškėmis. Svečiai negailėjo pagyrų… pyragui, sunkiai patikėjo kad tai Skaistės rankų darbas.

DSC_0241

Vakarop tusovkė pradėjo skirstytis. Kas namo, kas į vidų pratęsti pokalbių. Rasius kartu su šeimininku Allan’u ir Paul’u išvyko į kaimo barą stebėti El Clasico. Šaunią dieną užbaigė fantastiška Ispanijos futbolo grandų dvikova!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *