Iš Laoso į Belgiją per Australiją dviračiais. Couchsurfing svečiai

Penktadienį vakare užsuko neeiliniai couchsurfing svečiai. Dėl to teko pakoreguoti savaitgalio veiksmų planą ir parvykti į Molėtus… kur iš Kupiškio atvyko du dviračius krepšiais apsikrovę keliautojai. Molėtai jiems tapo tarpine stotele kelio atkarpoje tarp Rygos ir Vilniaus. Tiesa, tai tik kapeikos lyginant su daugiau nei 11 tūkstančių kilometrų, numintų Pietryčių Azijoje. Savo kelionę dviračiais Xavieras ir Eline pradėjo pernai metais Laose![singlepic id=60 w=650 h=431 mode=watermark float=center]

Medicinos studentė Eline iš Amsterdamo nuo 2009 metų blaškėsi po Aziją. Pernai rudenį Vietname ji sutiko kelionių skonio ragavusį Xavierą iš Paryžiaus. Ši pažintis pakeitė abiejų jų gyvenimus. Būdami Laose, jaunuoliai nusipirko dviračius ir pasinėrė į naująjį nuotykių sūkurį.

Įsigiję reikalingą įrangą porelė tapo nepriklausomi. Nuosavais kelionės namais jiems tapo palapinė, o ištikimais kasdieniais žirgais – dviračiai. Jų bendras kelias vedė per Pietryčių Aziją. Iš Laoso jie mynė į Tailandą, Malaiziją, Singapūrą. Toliau sekė nuotykiai Australijoje, Indonezijoje ir Filipinuose. Taivanyje jie pagaliau pakeitė dažnai gendančius dviračius geresniais ir patvaresniais. Tolimesnis maršrutas nuvedė į Japoniją. Tik keliomis dienomis jie prasilenkė su Fukušimos tragedija. Pervažiavę Kiniją, Eline ir Xavieras aplankė Mongoliją ir kirto Rusijos sieną. Traukiniu nuvykę iki Murmansko, jie atkeliavo į Maskvą. Po Rusijos atėjo eilė Baltijos šalims.

Gavęs Xaviero couchsurfing žinutę, negalėjau praleisti progos susipažinti su šiais dviem nerealiais keliautojais. Pasitikau juos vakare prie namų jau sutemus. Kelionei jie puikiai pasiruošę, skirtingai nuo vasarą užklydusio Kasparo. Dviračius pabalnoję gausybe krepšių, visiems surinkti neužteko keturių rankų. Abu pavargę po ilgo visos dienos mynimo.

Bendrauti su tokiais linksmais ir nuoširdžiais keliautojais vienas malonumas: daug juoko, jokių kaukių, nematomų sienų. Abiems labai patiko mamos naminiai kotlėtukai su salotom. Vakaras greitai prabėgo besišnekučiuojant prie alaus ir klausantis nuotykių.

Ryte išsiskyrėm. Xaviero ir Eline kelias vedė į Vilnių, o mūsų – į Kurtuvėnus. Abu keliautojai turi tikslą, kuris juos užveda ir motyvuoja – Kalėdas sutikti su savo šeimomis. Bet prieš tai jų kelyje – Varšuva, Berlynas ir Briuselis. Belgijoje jie ketina išsiskirti. I šios galutinės judviejų maršruto stotelės abiems liks toks pats kelias parminti iki namų. Atsisveikinom ir laikom kumščius už juos, kol žiema neužvertė sniegu…

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *