Kaip keliauti nemokamai arba mano draugas iš kitos planetos

Pinigai ir baimė – šie du dalykai yra didžiausi savarankiškų kelionių priešai. Tauta dar niekaip nesuvokia, kad keliauti po Pasaulį galima visiškai be baimės neturint didelių pinigų. Tik su viena sąlyga – jei keliauti yra aukščiau kitų tavo tikslų. Didžiausia visuomenės kuriama iliuzija – turi 11 mėnesių dirbti, kad gauti mėnesį atostogų. Ir dalį jų skirti poilsinei kelionei. Gera žinia ta, kad tu visai neprivalai kažkam dirbti, jei nori keliauti. Būtent tai daro Kanadoje gimęs Taylor, atvykęs į Europos tranzuotojų festivalį.

Savo gimtą šalį Taylor paliko prieš 8 metus, kai jam dar nebuvo aštuoniolikos. Autostopu keliauti pradėjo trimis metais vėliau. Per tą laiką jis aplankė daugelį Azijos šalių, Australiją (ten gyveno), N. Zelandiją, Pietryčių Afriką ir Europą. Ir tik du kartus per tą laiką mokėjo už nakvynę! Gamta, anot Taylor – geriausias viešbutis. Su šeimos nariais klajoklis susitinka įvairiuose Pasaulio kampeliuose, ten kartu leidžia laiką, keliauja autostopu ir couchsurfin’a.

Skambutis iš nepažįstamo numerio. Moteriškas balsas praneša, kad sode prie kioskelio paleido pas mane keliaujantį svečią. Kaip tik ten, kur bakstelėjau vėliavėlę elektroniniame žemėlapyje. Mobilaus telefono Taylor neturi. Kaip ir gausybės kitų, kasdien nereikalingų daiktų, kuriais esame užvertę savo buitį. Iš elektroninių prietaisų jis naudoja tik fotoaparatą „muilinę“ su pakrovėju ir USB jungties kietą diską, kuriame be kita ko laiko ir įvairių šalių režisierių filmų.

Pamatęs nešvariomis kuprinėmis nešiną ir sulopytais drabužiais apsirėdžiusį barzdočių, dažnas jį palaikytų bomžu. Tokios klaidos aš nebedarau. Kad tai neeilinis keliautojas, išduoda seni, bet praktiškai nesunešiojami odiniai kalnų batai. Kaip ir aukščiausios kokybės kuprinė bei sulopytas Thermarest kilimėlis. Neapsigaukite, išorė dažnai būna apgaulinga. Nustebino ir Taylor turima fast&light kelioninė įranga. MSR palapinę ir pūkinį miegmaišį įperka retas keliautojas.

Taylor yra couchsurfing ambasadorius, kuruoja su keliavimu už miesto susijusią veiklą. Į Molėtus jis atvyko susitikti su autostopo mėgėjais vasaros festivalyje po atviru dangumi. Kad pavyktų lengviau sustabdyti pakeleivingą mašiną, kiekvienas užkietėjęs hitch-hiker’is mokosi kažko savito vairuotojams nustebinti. Taylor išmoko žongliruoti su 3 – 4 kamuoliukais. Tai jam kelyje padeda, pravažiavę mašinos įjungia atgalinę pavarą.

Visada žiauriai įdomu susipažinti su marga asmenybe. Ir tai atsitiko per Taylor 26-tą gimtadienį. Kadangi svečias veganas (jo dėka sužinojau, kuo veganai skiriasi nuo vegetarų), geriausios vaišės jam buvo bulviniai blynai iš sode užaugusių bulvių. Su broliu per vėlai supratome ir nežinodami sulaužėme Taylor principus, mat blynuose buvo kiaušinis. Tokia keista išėjo gimtadienio dovana, kuri veganui labai patiko! Todėl paslapties neišdavėme.

Svečio gyvenimo filosofijoje radau daug įdomių ir artimų dalykų. Taylor mano, kad neįmanoma pasiklysti, kai niekada nežinai, kur keliauji. Neturėti jokio plano irgi yra puikus planas. Ir jei ryt lauktų Pasaulio pabaiga, šiandien vistiek verta pasodinti medį. Tie žodžiai daug sveria.

Paklaustas apie ateities planus Taylor ne daug konkretaus gali atsakyti. Nes jo pomėgis – atsirasti vis naujoje vietoje, kurioje nebuvo anksčiau. Nežinant, kur miegos kitą naktį. Tačiau prisipažino, kad labai nori keliauti po Rusiją ir sutikti širdies draugę. Rusės, ko gero, Taylor silpnybė. Pasijuokėme, kad Rusijoje bus sunku. Mat Taylor niekada negėrė, nerūkė ir nevartojo narkotikų. Kai supras, kad gyvenimo kelionėje jau gana, klajūnas žada grįžti gyventi į tėvynę Kanadą.

Nepasiteiravau, kaip Taylor pradėjo keliauti nemokamai, bet panašu kad šiuo pomėgiu užkrėtė tėtis. Abu jie švenčia gimtadienį tą pačią dieną. Tarp geriausių gyvenimo akimirkų Taylor mini 16 bei 17 gimtadienius, tada kartu su tėčiu šoko parašiutu. O vėliau abu pėsčiomis įveikė 1400 km Camino de Santiago piligrimų kelią. Paklaustas, kokios šalys jam labiausiai patiko, pasirinko Pakistaną ir Iraną. Dėl žmonių geranoriškumo.

Kada nors dar sutikti Taylor būtų viena geriausių akimirkų. Kokius žmones jis mėgsta? Kurie šypsosi, kurie juokiasi, kurie myli gyvenimą. Tai įkvepia keistis!

4 komentarai

  1. Storas

    Camino de Santiago lyg tai apie 700-800 km šiaip, nebent šitas draugas jį suvaikščiojo pirmyn o po to atgal 🙂

  2. Tomas

    Šv. Jokūbo kelio, Camino de Santiago ilgis priklauso nuo to, iš kur pradedama eiti. 800km – yra kelio ilgis iš St Jean Pied de Port miesto Prancūzijoje, iš kur kelią pradeda dauguma šiuolaikinių piligrimų. Tačiau pradėti galima tiesiog iš savo namų, pvz.: taip padarė lietuvis Jokūbas Vilius Tūras – jo kelio ilgis yra 4500 km.

  3. Algirdas

    Be to Camino de Santiago dabar gali būti einamas ne vienu konkrečiu maršrutu, gali gi bet kaip sukinėti, keisti takus. Pvz. eini populiariausiu Camino Frances, bet po to sugalvoji pakilti iki vandenyno (The North Way). Ir žinoma Tomas taikliausiai pasakė 🙂 „Where should you start the Camino de Santiago? If you want to be truly authentic, you should start from home!“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *