Kalymnos XVI diena – last day in Telendos paradise

Gyveno kartą viename rusiškame multike papūga vardu Kieša. Išmokusi iš televizoriaus frazę, ji klausdavo – „А вы были когда нибудь на Таити?“ Taityje ir aš nebuvau, bet po sekmadienio galiu drąsiai bet ko paklausti – o jūs kada nors buvote Telendos? Atsakymą aš žinau…

Dažnam Kalymnos gyventojui ar kaboriui Telendos vardas girdimas kasdien. Myrties, Masouri ir Armeos kaimukai keliasi ir užmiega su vaizdu į šį nuostabų atviruką . Taip ir mes dvi savaites grožėjomės tobulais salos kontūrais. Rytais pusryčiaujame balkone, ganydavome akis po debesis ir jūrą, supančius Telendos. Vakare palydime saulę, prieš sutemas greitai besislepiančią už salos ir nudažančią tolimus žydrus tolius raudonai. Tai kiek galima į ją žiūrėti, reikia ten plaukti! Juolab kad šiandien – paskutinė proga tai padaryti.

Kiekvieną rytą - panaši procedūra. Prisileisti iš versmės geriamo vandens.

Tai paskutinė proga ne tik nuplaukti į salą, bet ir pačiupinėti uolas. Nuo šiandien Telendos jau nėra tik vaizduotės vaisius iš atviruko. Truputį patyrinėjome ir nuostabų kiekvienam čia atvykusiam kaboriui kraštą. Nerealu tai, kad saloje nėra kelių, automobilių ir triukšmo. Tik pažymėti takeliai iki sektorių. Ir vandens keliai laiveliais, kurie išplaukia iš salos prieplaukos.

Nuo stiprių vėjų pasislėpusioje Telendos įlankos pakrantėje stovi tik svečių namai, keli restoranai ir barai, suvenyrų kioskeliai. Neapsieina graikai be bažnytėlių, mažoje saloje jų ne viena. Pagrindinė prieplauka ir keli tiltai laivelių prisišvartavimui. Nemažai čia laukinių paplūdimių, keletas jų – nudistų. Gultai stovi sukrauti pakrantėje be priežiūros, galima ateiti ir voliotis. Saloje dažniausiai sutinki tokius pačius kaip tu – atklydusius kalnų takeliais ar atplaukusius prie laipiojimo sektorių kaborius. Atvyksta ir haikingo mėgėjų, mat yra 3 valandų maršrutas į salos viršūnę.

Tai tyras Egėjo perlas bet kuriam kaboriui. Laipiojimo sektorių čia net 12, jų užtektų visoms atostogoms. Kokių tik nori, su fantastiškais 11 virvių ilgio multi-pitch’ais. Vieta, kur privalo apsilankyti kiekvienas kaborius, ieškantis kažko naujo ir dar neregėto! Ir aš turėsiu čia ko sugrįžti – vieno maršruto įspūdinga linija pritrenkė. Kaip rašo guidebook’e, visa ekspedicija verta dėl šio maršruto. Palieku šį projektėlį kitai kelionei.

Pabaigai pavyko su vienu pakabėjimu išspręsti Swordfish 6b+ problemėlę. Jėgos prisitraukimas tufa – labai patiko.

Vakarop, parplaukus laiveliu iš Telendos, paskutinį kartą mėgavomės jūra. O vakare laukė graikiškos virtuvės skanumynai – jūros gėrybės su retcina. Palydėjome akimis naktinius Telendos vaizdus, kraunamės kupres. Anksti ryte išvykstam…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *