Kalymnos Rock Trip arba Bonifacijaus atostogos

Idėja nuvykti į Kalymnos rock trip’ą gimė dar pernai rudenį, tačiau Ryanair’ui uždarius rudeninius skrydžius į Graikijos salas planus atidėjau palankesniam metui. Kas ta Kalymnos ir kodėl būtent ten? Salos pavadinimą pirmą kartą išgirdau iš Pauliaus, kai kartu įrenginėjant virvinius atrakcionus prasitarė, kad skaičiuoja paskutines dienas iki išvykimo. Kai kaborius, aplankęs uolų laipiojimo vietas Chamonix Alpėse, Krabi Tailande, Maltoje ir Lenkijoje, pavadino Kalymnos geriausia aplankyta vieta, tai jau šį tą reiškia. Įsiminiau pavadinimą ir kitą kartą jį pamačiau dažniausiai minimą Facebook laipiotojų bendruomenės apklausoje apie geriausias Pasaulio laipiojimo vietas – climbers paradise.

Bonifacijaus atostogos

Taigi, kas per sala yra Kalymnos? Kur ji yra, kaip pasiekiama ir svarbiausias klausimas – kodėl ji vadinama kaborių rojumi?

P.s kaborius – angliškai climber, lietuvių kalbos naujadaras, dar nepatvirtintas lietuvių kalbos komisijos, tačiau sparčiai populiarėjantis tarp pačių kaborių ir ateityje pakeisiantis netikslų laipiotojo uolomis apibūdinimą.

Kalymnos – tai Graikijai priklausanti apie 25km ilgio sala Egėjo jūroje, visai šalia Turkijos krantų. Patogiausias būdas atvykti – atplaukti keltu, atskridus į Koso salą. Kalymnos irgi turi oro uostą, kur skraido nedideli lėktuvai iš žemyninės Graikijos.

Sala nuo seno garsi natūraliomis kempinėmis, išgaunamomis narų iš jūros gelmių. Tačiau paskutinį dešimtmetį Kalymnos smarkiai pasikeitė. Kasmet čia atvyksta tūkstančiai kaborių iš viso Pasaulio mėgautis salos teikiamomis galimybėmis. Sala pavirto Europos sportinio laipiojimo meka ir pozicijų nežada užleisti. Čia viskas daroma tam, kad būtų patogu uolų laipiotojams ir jų kasmet atvyktų vis daugiau. Dabar tai – pagrindinis salos pragyvenimo šaltinis. Įpatinga vieta, kur tiesiog privalo apsilankyti kiekvienas save gerbiantis kaborius. Nesvarbu, kokio amžiaus jis būtų!

Dabar Kalymnos (kartu su Telendos) yra prakaltų apie 1700 visokio sudėtingumo laipiojimo maršrutų, išsibarsčiusių per dvi salas ir viso 64 laipiojimo sektorius. Kai kurie iš sektorių (EN – crags) trasų gausa lenkia ištisus kitų šalių laipiojimo regionus. Po daugiau nei 40 trasų turi dešimt sektorių. Ir tai dar ne pabaiga. Sektoriai pastoviai papildomi naujais maršrutais, o susidėvėjusi įranga pakeičiama nauja.

O dabar apie žemiškesnius dalykus. Kalymnos praleidome penkiolika kupinų įspūdžių dienų. Įdomiausius nutikusius dalykus ir karštus įspūdžius užsirarašydavau, tai smulkiomis porcijomis stengsiuosi pakloti čia po kąsnelį. Su iliustracijomis, Jums visiems. Mėgaukitės kartu.

Tai buvo pirmasis rock trip’as, į kurį su Skaiste išsiruošėm. Šiemet nusprendėm iškeisti kalnus į kažką naujo ir egzotiško. Ir tai buvo uolos bei jūra. Ar nesigailiu tokio pasirinkimo – tikrai NE!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *