Kalymnos XIV diena – the beach

Ryte atsisveikinome su Reda ir Arlondu, jie iškeliavo į Koso salą. Rytoj jų laukia skrydis namo į Lietuvą.

Šios dienos tikslas neeilinis. Visą viešnagės Kalymnos laiką puoselėju mažytę svajonę – išsikepti žuvį laukiniame paplūdimyje. Tiesiog žinau, jei tai padarysim, prisiminimai išliks visam gyvenimui. Ir dar… nerealus jausmas apima išsipildžius svajonei! Netikite? Pabandykite patys sugalvoti naivoką, bet ne kasdienišką dalyką. Belieka tik truputis pastangų įdėti, ir jūsų svajonė išsipildys.

Žuvį įsigijome vakar Pothios turguje, apie tai jau rašiau. Kalymnos saloje auga labai daug įvairių prieskoninių žolelių (su jų aromatu kasdien susiduri eidamas prie uolų). Jų net nebūtina pirkti, galima ir pačiam prisirinkti, žinoma jei pažįsti kaip atrodo. O parduotuvėje dideli kapšai kainuoja kapeikas. Kiekvienam gruzinui maisto ruošimas yra didelis malonumas, todėl žuvis išterlioti prieskoniais patikime Džordžui. Groteles nuo grilio pasiskolinome iš šeimininkų. Tikriausiai keistai atrodėme, prisikabinę jas prie pyrdos. Kad jūs būtumėte žinoję, kas mūsų laukia…

Vietą pasirinkome irgi neatsitiktinę. Kas gali labiau tikti, nei labiausiai saloje nutolęs laipiojimo sektorius su laukiniu paplūdimiu? Turime nedidelę problemėlę – vieną pyrdą ant trijų. Važiavome dviem reisais: iš pradžių Džodžas pavežė mane iki Skalios kaimo, o tada grįžo ir paėmė Skaistę. Aš tuo tarpu kulniavau į stačią perėją. Įveikus apie pusė įkalnės, sustojo vietinio vairuojamas automobilis, pavežė. Angliškai nemokėjo, tai bendravom nedaug. Išnaudojau visą savo graikų kalbos žodyną.

Vėjas persivertus į kitą salos pusę pasitiko baisulinis, bet jis neišgąsdino ir plano nekeitėme. Po nepilnos valandos haikingo pasiekėme Sikati. Kuo toliau, tuo mažiau Pasaulyje randu vietų, kurios gali nustebinti. Po kelionių po Afriką ir Pietų Ameriką dar mažiau tikėjausi, kad Graikijos gamta kažkuo nustebins. Kaip smagu pripažinti, kad klydau! Tikriausiai daugelis jūsų matėte filmą su Dikaprijum „The Beach“? O aš šią dieną jame vaidinau! Žodžiais sunku nupiešti tą paveikslą, o fotikas jau kelias dienas sugedęs. Išgelbėjo Džordžo sumanusis telefonas.

Galbūt dar nedaug Pasaulio esu matęs, bet Sikati urvas ir laukinis, žydras paplūdimys asmeniniame geriausių vietų dešimtuke tikrai ne paskutinėje vietoje. Neįtikėtinas gamtos darinys. Kaip džiaugiuosi, kad jį atradau! Gali kiek nori apie jį rašyti, fotkinti ir filmuoti, tačiau stebuklingos Sikati atmosferos niekaip neperteiksi.

Sikati kažkada buvo didelė požeminė erdvė ir per žemės drebėjimą ar kitų gamtos jėgų dėka jo stogas įgriuvo į vidų. Dabar urve atsiranda vis daugiau įvairios augmenijos, o kaboriai čia atsiduria kaip ramybės oazėje. Visas grožybes, sutinkamas urvuose, čia galima apžiūrėti nelendant po žeme, o nusileidus su virve. Stalagmitus ir stalaktitus galima apžiūrėti iš arti. Jų bestogiame urve gausybė, jau nukritusių ir dar nokstančių. Ir per juos eina pačios įdomiausios trasos. Tik kad jais lipti, reikalinga 80m ar net 100m dinaminė virvė, ir atitinkamas greidas – bent Fr 7b ar dar daugiau. Čia naujokams beveik nėra ką lipti, tačiau ir ganydamas akis jautiesi ypatingai.

Sutikome čia ispanų porelę su kinderiu. Lipo jie vieną po kitos 7a, 7b, 7b+ trasas. Gražu žiūrėti. Kad nesijaustume visiškai veltui atėję, tai išlipome iš urvo penkiuke.

Pro spygliuotą augaliją leidomės takeliu žemyn prie jūros. Į laukinį žydrą paplūdimį kepti žuvį! Sukrovėme židinuką iš pakrantėje esančių nugludintų akmenu, pririnkome jūros atneštų pagalių ir nudžiuvusių krūmų. Kelis pagalius atsinešėme kuprinėje. Židinukas užsiliepsnojo, o mes nekantraudami varvinom seiles žiūrėdami į graikiškas jūros gėrybes. Svajonė pagaliau pavirto į kūną.

Žuvys buvo dviejų rūšių – į vėgėles panašūs kažkokie kūjagalviai ir raudonos spalvos graikų ypač vertinamos mažos žuvelės. Jos buvo ir pačios brangiausios žuvų turguje (14 eurų už kilogramą), skonis irgi nenuvylė. Mėsa švelni, minkšta, greitai tirpo burnoje.  O nerealus skonis vėl trauks čia sugrįžti.

Tik nepavydėkit, šį sumanymą kartosiu privaloma tvarka. Kas norit kartu?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *