Kelioninė vaistinėlė – kaip pasidaryti teisingą, neišleidžiant krūvos pinigų?

Pristatome naują BlogamOre.lt rubriką, skirtą medicinai. Profesionaliomis žiniomis dalinsis Skaistė, pirmoji Lietuvos kalnietė – traumatologė. Jei turite klausimų ar ką pridurti, prašome reikšti savo nuomonę komentaruose.

Visada norisi apsidrausti nuo visų galimų nelaimių, ar turėti priemonių su jomis kovoti. Turėdami  vaistinėlę kelionėje jaučiamės saugiau, prireiks jos ar ne. Tik ne visada žinome kaip ją sukomplektuoti. Netgi jei ir žinome, ne visada galime prisidėti tiek kiek norėtume.

Pagrindiniai faktoriai, kurie lemia vaistinėlės sudėtį – tai jūsų kelionės ypatumai ir jūsų sveikatos būklė.

Kelionės ypatumai

 • Komfortabilumo lygis. Jei keliaujate mašina, galite sau leisti pasiimti daugiau. Jei tai kelionė į kalnus su kuprinėmis, kurios jau ir taip sunkios, tikrai norisi apsiriboti minimalistine vaistinėle.
 • Šalis. Jei tai civilizuotas kraštas, jūs neišnykstate iš civilizacijos kelioms savaitėms ir turite galimybę laikas nuo laiko pasipildyti medicininėmis atsargomis (kaip pavyzdžiui greitai išnaudojamos pleistrų atsargos), tuomet vaistinėlė vėl gali būti mažesnė. O jei tai “pasaulio pakraštys”, tuomet būtina apsidrausti iš anksto ir įsidėti visa, ko gali prireikti.
 • Mitybos ypatumai. Egzotinės šalys arba atšiauri aplinka su higienos stoka anksčiau ar vėliau sutrikdys jūsų virškinimo sistemą. Šturmuoti viršūnę ar perėją, nekontroliuojamai viduriuojant, nebus malonu.
 • Žmonių skaičius. Čia, savaime aišku, disesnei žmonių grupei reiks daugiau priemonių. Tokias priemones kaip elastinį bintą ar palildomą pleistrų rinkinuką geriau įsidėti kiekvienam asmeniškai. Jei vienas žmogus susižaloja tarkim pirštą, jam per dieną gali prireikti 3-4 pleistrų ( jei pastoviai dirbama su virve, įranga). Trys dienos – 12 pleistrų. Jei grupėje tokie du asmenys, vaistinėlės pleistrų atsargos greitai pasibaigs, nors pradžioje galėjo atrodyti pakankamos.

Jūsų sveikatos būklė

Kiekvienas iš mūsų yra savitas ir nepakartojamas.  Taip pat kiekvienas gali turėti specifinių sveikatos sutrikimų, savų sveikatos problemų.

Žygio vaistinėlė, kuri yra formuojama žmonių grupei, tarkim žygiui į kalnus, yra sudaroma pagal bendras rekomendacijas, trafaretus. Jei jūs turite  kažkokių jums būdingų sveikatos problemų, pasitikslinkite ar bendroje vaistinėlėje bus jums reikiamų medikamentų (greičiausiai ne, nes tai būtų neekonomiška ir nepraktiška). Jei esate atsakingas grupės vadovas, informuokite savo žygio dalyvius, kad jie pasirūpintų būtent jiems aktualių medikamentų atasagomis, jei jiems jų gali prireikti. Kaip pavyzdys gali būti  vaistai mažinantys skranžio rūgšingumą, ar vaistai astmai ar jos priepuoliui gydyti.

Vaistinėlės dizainas

Tai priklauso nuo to, kas jums patogiau. Galima pirkti specialias tam skirtas talpas(dėžutes, dėklus), kas bus daug brangiau, arba galima pritaikyti pavyzdžiui daugkartines plastmasines dėžutes, skirtas maisto saugojimui. Apsidrausti nuo neplanuoto atsidarymo ir viso turinio išbyrėjimo gali padėti raištelis. Ypač patogu guminės juostelės (tinka ir  kelnių guma), jų nereikia raišioti, tampriai užsideda.

Tinka ir dėklai higienos priemonėms, terbelės. Tik svarbu kad nesusitraiškytų tabletės, ar nesusiplėšytų jų pakuotės. Tada būna sunku atrinkti palaidas tabletes. Gali sudužti ampulės, jei tokias vežatės.  Patogiausia būtų dvi atskiros talpos: viena medikamentams, kita žaizdų priežiūros priemonėms (nereiks kratyti kiekvieną kartą vaistų, jei jums reikalingi tik pleistrai ar bintai).

Vaistų dėžutės užima daug vietos, geriausia susidėti tik tablečių plokšteles į zip maišelį. Jei imate dideliam žmonių kiekiui, galite sugrupuoti, pavyzdžiui viename maišelyje vaistai virškinimui, kitame nuo skausmo. Vartojimo instrukcija: jei nežinote ar neatsiminsite kaip vartoti ir nuo ko vartoti, pasidarykite sau trumpą sąrašėlį su dozavimu ir vartojimo indikacijomis. Galima įsidėti informacinius lapelius, tik nepasimeskite tarp jų.

[sociallocker]BENDROS VAISTINĖLĖS TURINIO REKOMENDACIJOS

Tvarsliava

 • Bintai. Reikia  turėti platesnių ir siauresnių. Naudojami bintuoti žaizdai, fiksuoti lūžimui, sukarpius ir sulanksčius tinka kompresams. Turėti kelis steriliai įpakuotus.
 • Pleistrai. Turėti įvairių dydžių, kelis steriliuose įpakavimuose. Geriausi „kvėpuojantys“ pleistrai, nes po jais mažiau šunta žaizda.  Naudojami nedidelėms žaizdoms, nutrintoms pūslėms, pūslių profilaktikai. Specialūs pleistrai:  Steri strip pleistriukai, ar dar kitaip pleistriukai suklijuoti žaizdai (nuoroda). Vadinamasis rutulinis rusiškas pleistras labai tinka kulnų, pirštų klijavimui kaip profilaktika prieš nutrynimą.
 • Atrauman tinkleliai. Keletas mažesnio dydžio. Labai tinkami ant žaizdų kai nuplėštas odos paviršius, tada bintai neprikibs prie žaizdos, jei prieš tai uždėsite tinklelį. Na bet čia jau prabangos dalykas, spręskite patys ar galite  tam skirti vietos vaistinėlėje.
 • Vata. Kompresams, žaizdos patepimams. Galima apsieiti ir be jos taupant vietą, tiks sukarpytas bintas.

Išoriniai žaizdų dezinfektantai, tepalai, kompresai

 • Antiseptinis purškalas dezinfekuoti žaizdai. Pakaks nedidelio buteliuko. Patogu, praktiška, nereikia atsukinėti dangtelio, neišbėgs.
 • Betadino tirpalas. Taip pat tinka ir žaizdos dezinfekrijai, patepimui. Tačiau jei labai taupote vietą, užteks ir purškalo.
 • Briliantinė žaluma. Žaizdelių , nubrozdinimų dezinfekcijai, prideginimui. Smagu, aišku, draugą žaliai ištelpioti, bet jei labai taupote vietą kuprinėje, apsieisite ir su purškalu.
 • Spiritas. Žaizdų dezinfekcijai, kompresams, vietoj tepalinių kompresų. Aišku geras daiktas, jei nepanaudosite medicininiais tikslais, rasite kur kitur panaudoti. Jei tai grynas spiritas, būtinai skieskite kompresui  per puse su vandeniu, nes gali išberti, nudeginti odą.
 • Vandenilio peroksidas. Tirpalas dezinfekuoti žaizdoms. Nors vis mažiau rekomenduojamas, Lietuvoje vis dar plačiai vartojamas. Užpiltas ant žaizdos pirmą kartą, jis visada smagiai užburbuliuoja ( jis veikia ardančiai paviršines žaizdos ląsteles, kurios irdamos atpalaiduoja deguonį, šis reaguoja su peroksidu ir atsiranda burbuliukai). Tai naudinga tada kai reikia sustabdyti, sumažinti paviršinį kraujavimą.
 • Tepalai. Patempimams sumušimams, mėlymėms. Spręskite patys, ar turite jiems vietos kuprinėje. Turėsite – gerai, neturėsite – apsieisite. Veiksmingesni būtų su  spiritiniu pagrindu, su priešuždegiminiu vaistu (visokie telaliukai su žolyčių pagrindu gerai kai sėdite namuose minkštam fotelyje, kalnuose jie tik užims vietą). Rekomenduotini tepalai savo sudėtyje turintys heparino, kraujosrūvos ar mėlynės greičiau išnyks (pvz. Liotonas).
 • Pantenolis. Naudojamas stipriems  nudegimams (pvz. nusiplikius su verdančiu vandeniu). Aišku gerai turėti, bet užims daug vietos. O tikimybė, kad prireiks – labai maža. Vaitinėse galima įsigyti priemonių nuo skaudžių nusidegimų saulėje. Jos veikia raminančiai, nukausminančiai, pavyzdžiui kai nudegate nugarą ir neįmanoma net miegoti. Jei vykstate laipioti uolomis į koki egzotišką kraštą, pamastykite apie tai.

Skausmą, temperatūrą mažinantys vaistai

Vaistai nuo skausmo – mažina skausmą, uždegiminę reakciją. Jų yra daugybė, brangesnių, pigesnių, silpnesnių, stipresnių. Jei esate kuriuos išbandę kasdieniniame gyvenime, suveikė gerai ir nebuvo pašalinio poveikio, bus tinkami ir kelionėje. Kelios rekomendacijos:

 • Dolmen, Ketanov – tabletės nuo skausmo, veikia stipriau, galima vartoti  3 kartus per dieną.
 • Nimesil – tabletės ar milteliai. Nuskausminantis poveikis silpnesnis, bet veikia kaip priešuždegiminis vaistas. Pavyzdžiui tinka kelio, peties skausmui kalnuose esant dideliems krūviams, kaip priešuždegiminis vaistas mažina patinimo(skysčio kaupimosi sąnaryje) tikimybę.
 • Ibuprofenas ar diklofenakas – ypač tinka sąnarių skausmams. Tačiau labai dirgina skrandį, jei turite opą ar jautrų skrandį, vartokite labai atsargiai.
 • Paracetamolis – senas geras, pigus vaistas. Tiks ir skausmo ir temperatūros malšinimui.
 • Leidžiami vaistai nuo skausmo. Gerai pamastykite ar jums reikia, nes kartu neštis gausite ir švirkštus, dezinfekavimo priemones, ir kažkas turės mokėti suleisti. Pavyzdys – Ketanovo amlulės.
 • Antibiotikai. Svarankiškai pradėti vartoti tiktai tada, kai tikrai būtina. Tai nėra stebuklingos tabletės, kurios išspręs visas jūsų sveikatos problemas. Patys antibiotikai gali labai greitai išbalansuoti jūsų organizmą: skelti viduriavimą, pykinimą, grybelio augimą ant burnos, lytinių organų gleivinės. Slogą, gripą sukelia virusai, ir antibiotikai jų neveikia. Ir vis tik toli kalnuose, kur gali pasikliauti tik savimi, reiktų jų turėti. Vėlgi antibiotikų yra gausybė, galima rekomenduoti Amoxicilliną ir Cefuroximą.
 • Druska. Žygis be druskos ne žygis. Hipertoninis druskos tirpalas (stiklinė drungno virinto vandens su 2 šaukštais ištirpintos druskos) tinka uždegiminiams kompresams, vonelėms, kai pavyzdžiui supūliuoja įaugęs nagas, nuospauda. Pamirkykite 2-3 kartus dienoje po 10-15min. Veikimas pagrįstas fizikos dėsniais, t.y. skysčio(pūlių) perėjimu iš mažesnės hiperoninės aplinkos į didesnę.

Virškinimo sutrikimai, viduriavimas

Loperamidas. Jei jau atsitiks tokia nelaimė, kad „pramuš apatinį kamštį“, vienam žmogui reiks visos plokštelės (10 tablečių). Iš pradžių reikia išgerti  2 tabletes, po to po 1 tabletę po kiekvieno viduriavimo. Per parą galima vartoti ne daugiau kaip 8 tabletes.

Mineralinėms medžiagoms atstatyti

Rehidronas (arba Gastrolitas). Skirtas papildyti mitybą mineralinėmis medžiagomis kai organizmas praranda daug skysčių, ypač viduriuojant, taip pat sunkiai dirbant, stipriai prakaituojant arba sportuojant. Po ilgo viduriavimo, vėmimo, būtina atstatyti prarastų medžiagų balansą.

Virškinimą gerinantys fermentai

Tinka sutrikus skrandžio veiklai, kitaip tariant kai nebevirškina.  Galima rekomenduoti Mezym Forte 20000 ar Kreon 25 000. Ypač gerai veikia Coca Cola. Jei kilo įtarimas, kad jūsų skradis gali pradėti ožiuotis, litras šio burbulinio gėrimo gali labai efektingai padėti. Tačiau ne visada įmanoma su savimi nešiotis tokį papildomą svorį.

Aktyvinta anglis. Jei jaučiatės ne taip jau blogai, ir turite laiko laukti poveikio, irgi tinkama.

Pykinimą slopinantys vaistai

Tai ypač aktualu, jei esate jautrūs sūpavimams, pavyzdžiui plaukiant laivu, keltu, ar važiuojant autobusu kalnų perėjomis. Tačiau tokiu atveju vaistą reikia išgerti prieš kelionę, o ne tada kai jau prasideda pykinimas. Jūs tiesiog išvemsite tabletę jai dar nespėjus suveikti. Vieni iš jų būtų:

Cerukalis – tai pigesnis, senesnis tačiau ir silpnesnis vaistas.

 Zofran – naujesnis, geriau veikiantis, bet brangesnis vaistas.

Vaistai slopinantys alergines reakcijas

Verta įsimesti vieną kitą tablečių plokštelę. Aleginę organizmo reakciją gali sukelti neįprastas maistas, gerimai, įvairiausių vabzdžių įkandimai. Jei užpuls uodų ar širšių spiečius, sukąsta vieta gali smarkiai ištinti, skaudėti, niežėti, net netilpti į batą. Galime rekomenduoti:

 • Fenkarolis.
 • Adrenalinas – vaistas yra leidžiamas, reikės švirkšto bei  mokėti suleisti. O jei prisireiks gyvenime, tai veikti turėsite nedelsdami. Tai labai svarbu žmonėms, kurie žino, kad yra  alergiški pavydžiui bičių įkandimams. Jie turi pasirūpinti vaistu, ir perspėti kitus žygio draugus. Ar imsite į vaistinėlę, spręskite patys. Tačiau  vadas visada jausis saugiau turėdamas bent vieną rinkinį. Galima įsigyti jau paruoštą švirkštą su vaistu, bet bus nepatobu transportuoti, arba turėti paprastą amplytę (Adrenalino ampulė 0,1 proc. 1 ml, Vienkartinė adrenalino dozė į raumenis – 0,1 proc. 0,3-0,5 ml).

Kvėpavimo takai, ausys, akys

 • Akių lašai (dirbtinės ašaros) – sudirgusioms akims, kai pripučia dulkių, smėlio, kai akys būna sudirgusios, išsausėjusios. Kaip alternatyva taupant finansus, svorį,  tinka tokiais atvejais ne vieno išbandytas kontaktinių lęšių skystis. Pasiteiraukite, gal kuris grupės narys turės ir sutiks dalintis.
 • Lašai į nosį nuo slogos – ne pats būtiniausias vaistas. Ilgiau 2-3 dienų vartoti nerekomenduojama.
 • TheraFlu, Gripex ir panašios vaistinės arbatos nuo slogos gali stebuklingai padėti, jei užkamavo sloga. Mažina nosies varvėjimą, užgulimą, karščiavimą. Jei nežinote rimtai suslogavote ar ne, pradėkite nuo jų o ne nuo antibiotikų.
 • Acikloviras – tepalas lūpų pūslelinei gydyti. Brangus, bet jei turite polinkį sirgti, verta pasirūpinti. Atšiaurios aplinkos sąlygos tokios  kaip ilgai veikiantis šaltis, drėgmė, saulė labai padidina šio susirgimo tikimybę.
 • Aliejus ar tiesiog minkštesnis vazelinas – esant sausam, vėjuotam orui labai išdžiovinama nosies gleivinė, ir gali dažnai kraujuoti iš nosies be kitos rimtesnės priežasties. Sutepus susidarys apsauginis sluoksnis neleidžiantis išsausėti ir trūkinėti kraujagyslėms.
 • Lūpų vazelinas – nepatingėkite juo naudotis reguliariai ir iš ankto, dar nesuskerdėjus lūpoms. Tada  susirgti pūsleline yra mažesnė tikimybė.

Instrumentai

Švirkštai – reikalingi, jei imsite leidžiamus vaistus.

Žirklutės – karpyti preistrams, bintams, nagams.

Skalpelio galvutė (sterili) – patogu  prapjauti pūsles.

Adatos – praduri pūslei, ištraukti pašinui (tinka adata nuo švirkšto).

Termometras – aišku patogu, kai gali įvertinti karščiavimo stiprumą. Tačiau turite nuspręsti ar nesudaužysite aparato, ar jis neišsikraus reikiamiausiu momentu ( arba į kiekvieną kelionę pirkti naują).

Vaistai esant gyvybei pavojingiems susirgimams

Adrenalinas – jau minėjome anksčiau.

Deksametaxonas – smegenų edema, šokas.

Acetazolamidas – plaučių edema.

Pastarieji du medikamentai yra tik nedidelė dalis tų medicininių priemonių, kurios turi būti taikomos susirgu kalnų liga, smegenų ar plaučių edema. Tai gyvybei pavojingos, dažnai mirtimi pasibaigiančios ligos. Ir joms pagydyti nėra stebuklingų piliulių, neapsigaukite žiūrėdami meninius filmus, kurie skirti linksminti plačiajai visuomenei.

Homeopatiniai vaistai

Jei esate prieš tai patys išbandę ir jus tenkina jų poveikis, tada pasiimkite. Bet tai jau turėtų būti individualu. Kas tinka jums, nebūtinai tiks ar pakankamai efektingai suveiks jūsų bendrakeleiviui.[/sociallocker]

Pati geriausia vaistinėlė yra ta,  kurią jūs parsivešite sveiką  ir nepanaudotą. Linkime jums linksmų  ir sveikų nuotykių!

8 komentarai

 1. vardas

  vietoj vandenilio peroksido geriau naudoti chlorhexidine. Pusė išvardintų vaistų receptiniai, tad įsigyti problematiška. Ir dar: būtina vaistinėlėje turėti specialų lapą sužeidimų pobūdžiui bei atliktų manipuliacijų sąrašui fiksuoti. Įvykus NA, ligoninėje bus papraščiau susigaudyti kas nutiko ir kokia pagalba buvo suteikta.

 2. mantvis

  Kaip komplektuoti vaistinėlę, jei skrendi lėktuvu ir turi tik rankinį bagažą? (ką galima turėti ko ne..)

 3. Skaistė

  Šiuo klausimu galiu tik pakartoti bendras rankinio bagažo taisykles.
  Draudžiama skysčių talpos, didesnės nei 100 ml. Mes visada vežamės purškiamus antiseptikų buteliukus, kurie neviršija šio kiekio. Įdedame į higienos reikmenų maišelį kartu su dezodorantais. Ten pat ir linzių skystis. Mažesni lašų buteliukai dar nė karto neužkliuvo rankiniame bagaže.
  Draudžiama aštrūs daiktai. Žirklučių tada geriau nesidėti. Skalpelio galvutės (be kotelio jos labai mažos) ir adatos dar niekada neužkliuvo. Skenerio ekrane patikros metu ne kartą stebėjau kaip atrodo mano vaistinėlė. Kai viskas kompaktiškai supakuota dėžutėje, rentgeno ekrane persidengia vienas ant kito. Atskirų mažų objektų neįmanoma išskirti kaip pavojingų ir draudžiamų.
  Vaistai. Negirdėjau, kad būtų draudžiami. Bet kuriuo atveju skenerio ekrane jie neatrodo kaip draudžiami objektai. Nė karto nebuvau paprašyta išsiimti ir parodyti.
  Ačiū už klausimą.

 4. Skaistė

  Man taip pat labiau patinka Chlorheksidinas nei vandenilio peroksidas. Jis negraužia valant žaizdą ir neveikia toksiškai ląstelių. Bet problema ta, kad nėra vaistinėse patogių pakuočių. Taip, daug vaistų yra receptinių, o nereceptinių antibiotikų ir nebūna. Todėl suformuoti vieną vaistinėlę grupei turėtų būti lengviau, nei kiekvienam pasirūpinti antibiotikais asmeniškai. Jei įsiskaudėjo galvą, ir išgėrėte tik vieną tabletę, to fiksuoti raštiškai gal ir nebūtina. Bet jei situacija rimtesnė, ir bijote, kad užmiršite, užsirašykite.

 5. stafass

  Pamėginau susidaryti tokią vaistinėlę ir paskaičiuoti kiek kainuotų. Gavosi virš 370lt neįskaičiuojant adrenalino, spirito, fenkarolio ir kelių smulkmenų.

 6. Skaistė

  Gali būti, jei neturėjai nieko iš ankstesnių kelionių. Nes visi daiktai kaupiasi su laiku. Juk ir alpinistinę įrangą tikrai ne kiekvienas gali iškart susipirkti. Visi bintai, pleistrai ir panašios priemonės negenda, gali gulėti spintoje ir laukti kitos kelionės. Dalį jų tenka panaudoti ir kasdieniniame gyvenime. Vaistai paprastai galioja kelis metus. Juos taip pat galima vežtis ne vienam žygiui. Elementarūs vaistai nuo skausmo, virškinimo negalavimų dažnai išsinaudoja namuose iki kitos kelionės. Taigi tikrai neprapuls. O jei nieko iš jų niekada gyvenime nepanaudosi, vadinasi esi laimingas žmogus. Aš minėjau, kad reikia įvertinti, kur važiuoji. Pavyzdžiui žieminėse Alpėse bičių gal nesutiksi, tad Adrenalinas ar fenkarolis nėra būtinas šiuo atveju. Kokios galimybės vietoje nusipirkti kažkuriuos medikamentus, jei jų prireiks. Jei nori apsidrausti nuo visų įmanomų ligų, tai vaistinėlė bus tikrai didelė ir brangi. Tik ar visada to reikia? Čia tikro lietuvio bruožas kai per eilinę gripo epidemiją išperka viską iš vaistinių įskaitant vienkartines pirštines ir veido kaukes. Nors nė vieno neteko matyti gatvėj ar kur kitur viešoj vietoj su veido kauke.
  Aš esu prieš savavališką antibiotikų vartojimą ir dažniausiai jų nesivežu. Nebent tai kelionė į pasaulio kraštą ilgam laikui (minėjau tai straipsnyje).

 7. Pakeisčiau į Smectą

  Loperamidą vartočiau išskirtiniu atveju, kai rizikuojama netekti labai daug skysčių/elektrolitų, pirmiausia dėl to, kad esant dizenterijai jį tektų vartoti su plataus spektro antibiotiku (nes „karo lauko“ sąlygom apie pasėlius svajoti negalim), kadangi pats loperamidas netgi apsunkina toksinų pašalinimą iš organizmo dėl pirmutinio jo poveikio – sumažintos žarnų peristaltikos. Toks vaistas kaip Smecta turi nemažai pliusų infekcijos atveju – absorbuoja ne tik mikroorganizmų toksinus, tačiau padeda surišti ir pačius mikroorganizmus bei padeda stabdyti viduriavimą. Poveikis dažniausiai pakankamai greitas (jau pirmą parą), tad dehidratacija minimali.

 8. Skaistė

  Atsakau pavėluotai, nes tris savaites buvom išvykę į kalnus.
  Ačiū už pastebėjimą. Sutinku, kad Loperamidą reikia vartoti tik išskirtiniu atveju. Aš aplamai nemėgstu vartoti vaistų. Tik tada kai tikrai reikia. Visi vaistai turi savo šalutinių poveikių, visi.
  Jei kelionė yra pažintinė turistinė, kurios metu lengvai prieinamas tualetas ar visada yra šalia tinkamo dydžio krūmai ar akmuo 🙂 už kurio gali pritūpti, tai galbūt galima apsieiti ir visai be vaistų. Reikia bandyti sureguliuoti savo mitybą, laikytis atitinkamos dietos, higienos. Tokioj situacijoj tinka ir Smecta, ypač kai turi laiko laukti efekto.
  Bet Loperamidą visada laikau savo vaistinėlėj važiuojant į kalnus ir kitas ekstremalias keliones. Jei nevaldomas viduriavimas prasidėjo šturmuojant snieguotą viršūnę, ir nėra jokios užuovėjos. Priekyje kopia tavo komandos draugai, o iš užpakalio atlipa kokie nors prancūzai ar šveicarai. Jei važiuoti tenka visą naktį siaurais skardžiais su suklerusiu gaziku, kuris nestos kada tik tau panorėjus. Ar tenka naktį praleisti autobuse be tualeto … Kai nėra laiko laukti Smectos poveikio, manau, sutiksi, kad Loperamidas tada yra išsigelbėjimas.
  Loperamidas turi slopinti žarnų peristaltiką, jis taip veikia. Paprastai pradeda veikti po antros dozės. Vartojimo lapelyje aiškiai parašyta, jei per 48 val viduriavimas nepraėjo, vartojimą nuraukti. Tai reiškia, kad problema yra rimtesnė nei paprastas viduriavimas Ir reikia ieškoti rimtesnės pagalbos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *