Kodėl IceCamp vyksta Hemsedalyje? 7 nenuginčijamos priežastys

Dalinamės IceCamp.lt straipsniu apie tai, kodėl septynis metus iš eilės keliaujame į Norgę. Originalus šaltinis čia.

Sveiki bičiuliai. Baigėsi dar vienas ledinis sezonas. Jau septintas. Noriu jums papasakoti, kodėl mes važiuojame į Norvegiją. Išties ne kartą kilo mintis pakeisti IceCamp vietą. Tačiau sprendžiame ne mes… o Jūs, mieli icecamperiai!

DSC_0665

Kodėl nesirenkame kitų šalių ar regionų? Tu visiškai teisus manydamas, kad Europoje yra daugiau puikių vietų ledo laipiojimui. Galbūt netolimoje ateityje pakeisime IceCamp vietą. Buvo mintis tai padaryti po 2013 metų sezono. Vis tik dalyvių apklausa pakoregavo planus. Dauguma balsavo už Norgę. Šiame įraše atskleisiu – kodėl icecamperius taip traukia Hemsedalis?!

Jei tingite skaityti ir norite trumpo atsakymo, tai jis toks. Mums patinka visuma, kurią sudaro praleistas laikas, prieinama kaina ir neribotos galimybės.

Štai septynios priežastys, atsakančio į klausimą kodėl?

1. Išvystyta infrastruktūra. Pastaruoju metu gamta tampa vis labiau nenuspėjama, mėgsta krėsti šunybes. Hemsedalis yra ta vieta, kur žiemą sniego yra. Ir sniego kiekis nebus kliūtis pramogoms.
Žiemos sezonas ten ateina spalį – lapkritį. Ir tęsiasi apie pusę metų. Visa apylinkių infrastruktūra kuriama ne vasarai, o žiemai. 24/7 valomi keliai. Ne tik pagrindiniai. Valomi visi, kurie veda prie gyvenamų namukų. Labai kruopščiai prižiūrimos slidinėjimo trasos. Tiek slalomo, tiek lygumų kasdien „retrakinamos“.

2. Hemsedalio gamta abejingų nepalieka. Kalnai, miškai, kanjonai, uolos, ledokričiai, ežerai, upės ir sniego laukai suformuoja nepakartojamą panoramą. Savaitė praleista Skandinavijos Alpėse panardina į harmoniją. Čia tiesiog gera būti ir pasimiršti. Gyventi šia akimirka. Normalu pamiršti kokia šiandien diena. Reikės pasukti galvą, kad prisiminti ką veikiau užvakar. Nes per dieną sužvejoji savaitės normą naujų patyrimų.
Per septynis metus neblogai susipažinome su regiono apylinkėmis. Tačiau kiek daug neatrasto potencialo dar čia slypi!

3. Pasakiško skonio maistas. Daug ką atbaido norvegiškos kainos. Maisto produktai ten brangūs, tas tiesa. Dėl to patys norvegai važiuoja apsipirkinėti į Švediją. Reikia paminėti, kad ir produktų kokybė daug aukštesnė. O kai kurie produktai yra pigesni, nei Lietuvoje.
IceCampe maistą gamina virtuvės šefų komandos. Poros varžosi, kas skanesnį ir įdomesnį sukurs patiekalą. O stovyklos dalyviai kasdien ragauja nepakartojamo skonio kulinarinius šedevrus. Firminis IceCamp patiekalas – keptas jūrinis upėtakis su daržovėmis ir norvegišku padažu. Ir fantastiška IceCamp lazanija, kurią gamina Roma.

4. Aktyvios veiklos pasirinkimas. Hemsedalis yra tarsi Skandinavijos Chamonix. Pagrindinis žiemos traukos šaltinis žinoma Hemsedalio kalnų slidinėjimo trasos ir puikiai įrengti snow parkai. Pusantro šimto kilometrų lygumų slidinėjimo trasų pritraukia dar daugiau slidinėjimo mėgėjų. O štai anot ledo laipiojimo legendos Will Gadd – Hemsedalis yra ledo laipiojimo meka su slidinėjimo galimybe. Jei oro sąlygos palankios (nėra lavininio pavojaus), apylinkės turi didžiulį potencialą skitour ar freeride mėgėjams.

5. Fainos gyvenimo sąlygos. Šiais metais apsistojome 100 kv.m. ploto namuke. Keturi miegamieji kambariai, du tualetai, dušas, sauna, skalbimo mašina, židinys, erdvi svetainė, pilnai įrengta virtuvė. Kambariuose – reguliuojama temperatūra, šildomos grindys. Jokių problemų išsidžiovinti alpinistinę įrangą ir sušlapusius rūbus ar batus. Ko dažnai trūksta kalnų nameliuose. Bendrai paėmus namuke yra visos reikalingos sąlygos. Kai žinai, kas vakare tavęs laukia, daug lengviau dieną žengti didelį žingsnį už komforto zonos!

6. IceCamp dalyviai. Istoriškai susiklostė, kad kasmet turime dvi grupes. Naujokų ir icecamperių. Pabandę ledo laipiojimą, dalis naujokų užsikabliuoja. Kasmet tobulindami įgūdžius, icecamperiai pasiekia šaunių rezultatų. 2010 metų IceCampe susirišo stipriausia Lietuvos ledo kaborių pora Vytautas su Julium.
Kiekvieni metai IceCampe mums dovanoja brangių pažinčių. Jos padeda praplėsti icecamperių akiratį. Ir įkvepia naujiems iššūkiams!

7. Vietinių pasitikėjimas. Norvegų žinoma visokių yra, tačiau mums su vietiniais sekasi. Parduotuvėse šypsosi, dėkoja ir padaro išimtis, policininkai už pažeidimus atleidžia (dėl to, kad esam ledo laipiotojai), užklimpus ūkininkas skuba į pagalbą su traktoriu už ačiū, ten gyvenantys lietuviai skolina skipasus ir padeda organizaciniais reikalais.
Būdami Norgėje, pamirštame apie daiktų saugumą. Pasitikėjimas čia tokio lygio, kad nerakiname nei automobilių, nei namų. Nors esame tik laikini svečiai, gyvename pagal vietines taisykles. Ir tai mums labai patinka.

Iki kito ledinio sezono!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *