Labas, mano vardas Eigeris!

Aš gimiau gegužės 23 dieną Vilniuje. Mėgstu daug keliauti, kasdien sportuoti, sočiai išsimiegoti, klasikinę muziką ir mamos papukus. Kadangi prie kompiuterio dar neprieinu, paprašiau kad už mane parašytų tėtis. Žinau, kad sulauksiu aibės klausimų – kaip aš gavau tokį keistą ir negirdėtą vardą. Noriu tau papasakoti vieną istoriją.

Eigeris_su_papu

Buvo 2010 metų birželis. Mama Skaistė ir tėtis Rasius susiruošė į jų pirmąją vasaros kelionę. Jonines jie sutiko Juros parke Lenkijoje, kur buvo susirinkęs gausus uolų laipiotojų būrys iš Lietuvos. Po savaitės treniruočių kelionę jie toliau tęsė Šveicarijoje.

Nuotykiai prasideda tada, kai viskas vyksta ne pagal planą.

Pirma diena svečioje šalyje vos nesibaigė tragiškai. Tėtis, vairuodamas po bemiegės nakties, partrenkė neleistinoje vietoje kelią kertantį dviratininką. Sudaužytą automobilį konfiskavo policija, o tėtį už užstatą paleido. Kol nepatyręs dviratininkas kovojo už gyvybę, mama su tėčiu užsimiršti nelaimės išvyko į Alpes.

Nord Wand Camping Grindelwald

Grindelvaldas. Eigerio panorama iš Nord Wand kempingo

Atvykus į Grindelvaldą jie pirmą kartą akis į akį susidūrė su savo iššūkiu. Kempinge skambiu pavadinimu Nord Wand į juos žvelgė beveik keturis kilometrų į dangų ištysęs milžinas. Jo vardas buvo Eigeris. Pirmoji pažintis nebuvo labai linksma. Tėveliams grįžtant iš žvalgybos dangus aplink milžiną apsiniaukė ir pradėjo svaidytis žaibais. Vieną iškrovą gavo ir mamytė, kai buvo įsisegusi į metalinį trosą. Bet nenukentėjo.

Eiger Mittellegi ridge

Eigerio Mittellegi ridge (rytinė ketera)

Kalno šturmas truko keturias dienas. Kartu su mama ir tėčiu į milžiną kartu kopė ir jų draugas Šarūnas. Po antros šaltos nakties, praleistos prisirišus virvėmis ant uolų, visus tris apėmė abejonės – ar pajėgs ir spės įkopti? Sudėję visus už ir prieš kopėjai nepasidavė ir surizikavo. Toliau viskas ėjo sklandžiai ir ketvirtos dienos rytą trijulė pasiekė Eigerio viršūnę. Tris tūkstančius metrų nusileisti sekėsi daug greičiau. Po alinančios dienos vakare kompanija saugiai nusileido į kempingą. Ir tuo pačiu pasiekė savo tikslą. Eigeris buvo jų viršūnė!

Eiger Summit

Skaistė ir Rasius ant Eigerio 3970 m

Kas buvo toliau? Išlydėję Šarūną, tėveliai atgavo automobilį ir jį suremontavę grįžo į Lietuvą. Dviratininkas pabudo iš komos ir pasveiko. Šveicarijos teismas tėčio kaltės nerado ir grąžino užstatą. Tokia laiminga gavosi istorijos pabaiga. Tėveliai Eigerį prisimins visą gyvenimą, o aš neleisiu jo pamiršti!

Rainbow Under Eiger's Nord Wand

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *