Lost Latinos V. Slaptas kelias į Maču Pikču

Kaip jau užsiminiau, 2016 metų BlogmOre.LT nuotykiai Pietų Amerikoje prasidės Peru. Lost Latinos projekto dalyvių laukia legendomis apipintas maršrutas. Visai neabejoju, kad Pietų Amerika pakankamai greitai taps nuotykių mėgėjų iš Lietuvos dažnesne kryptimi. Norėdami ir mes prie to prisidėti, naujokams paruošėme nematytą neregėta turą po Peru išskirtinio grožio vietas. Antras pagal dydį Peru miestas Arequipa ir giliausias Pasaulio kanjonas Cotahuasi (3354 m), senoji inkų imperijos sostinė Cusco ir be abejo kalnų žygis į Maču Pikču slaptu džiunglių keliu, garsiosios fesh-fesh smėlio kopos šalia vyndarių sostinės Ica ar laukinės gyvūnijos salos Islas Balestas Ramiajame vandenyne. Tai nuotykis su kokybės ženklu, kurio akimirkas prisiminsi visą gyvenimą. Garantuotai. Žiūrim!

Slaptas Kelias į Maču Pikču

MARŠRUTAS

I diena. Atskrendame į Limą. Pažintis su miestu. Naktinis autobusas į Arequipa.

II diena. Pažintis su antru (pagal dydį ir turistų kiekį) Peru miestu Arequipa. Spalvingas senamiestis, balandžių ir fotografų užgulta Plaza de Armas, ragaujame perujiečių virtuvės  patiekalus restorane ir gatvėje/ stotyje.

arequipa_fun

Vakare autobusu išvykstame į Cotahuasi (10 – 12 val. kelio).

III – V dienos. Giliausias pasaulyje Cotahuasi kanjonas. Įspūdingi 3354 metrai skirtumo tarp aukščiausio ir giliausio kanjono vietų. Trekingo metu leisimės gilyn į kanjoną ir kilsime aukštyn. Kad stipriau pajusti, ką reiškia tas gylis. Nakvynė hostelyje (2700 m virš jūros lygio) ir kaimeliuose pas vietinius gyventojus.

Panorama_Cotahuasi

Cotahuasi-Canyon

Cotahuasi-00

VI diena. Grįžtame į Arequipa. Laisvalaikis mieste, suvenyrai. Naktinis autobusas į Cusco.

VII diena. Pažintis su išskirtinio grožio inkų sostine Cusco. Legendinis San Pedro turgus. Pasiruošimas žygiui. Nakvynė hostelyje 3400 m.

Cusco Plaza de Armas

Lost Latinos

VIII – XII dienos. Kalnų žygis „Slaptas kelias į Maču Pikču“. Žygio pagrindu pasirinktas Salkantay trekas plius papildomi bonusai.  Vienas jų – kavos gamyba ir degustacija. 3 naktis nakvosime palapinėje (aukščiausia nakvynė 3900 m). Įveiksime 4600 m aukščio kalnų perėją šalia Nevado Salkantay viršūnės (6271 m). Nersime į džiungles pamirštais inkų takais, pateksime į bananų ir kavos plantacijas. Aplankysime apleistą senųjų inkų laikų kompleksą, iš kurio matosi paslaptingas Maču Pikču miestas. Pakabinamu tiltu kirsime kalnų upę, mėgausimės įspūdingo dydžio kriokliais bėgančiais stačiomis uolomis, keliausime vešlia augmenija apžėlusiu atogrąžų mišku. Penktos dienos ankstyvą rytą žengsime į paslapčių apgaubtą Maču Pikču miestą, kopsime į Huayna Picchu kalną. Vakare nuovargį padės nuimti karštos Aguas Calientes versmės ir skanus maistas restorane.

XIII – XIV dienos. Traukiniu važiuojame į Ollantaytambo – vienintelį išlikusį gyvenamą inkų imperijos miestą. Laisva programa Šventajame Inkų Slėnyje. Pageidaujantys galės išbandyti mistinę San Pedro (arba Ayahuasca) ceremoniją pas vietinį šamaną. Senovinių griuvėsių, inkų agrikultūrinių terasų, Maros druskos kasyklų lankymas.

Po pietų važiuojame į Cusco, kur laukia naktinė kelionė į Ica (800 km).

XV diena. Ica – vyndarių sostinė su neregėto grožio fesh-fesh smėlio kopomis. Pasirinktinai:

  • Dykumoje važinėti bagiu ir čiuožinėti nuo smėlio kopų su lenta.
  • Apsilankymas vyninėje. Pažintis su vyno, pisco gamybos procesu. Degustacija.
  • Islas Balestas laukinės gyvūnijos salos Ramiajame vandenyne. Ekskursija greitaeigiu kateriu.

Lost Latinos

XVI diena. Lima. Tariame Pietų Amerikai iki pasimatymo ir skrendame į Europą.

P.s Bendru žygeivių sutarimu arba force majore atveju, maršrutą šiek tiek galima koreguoti.

TRUKMĖ IR DATA

Kelionės trukmė – 16 dienų Peru. Skrydžiai užims papildomai 2-4 dienas. Kelionės vyks 2016 metų balandžio – gegužės mėnesiais. Tikslią datą paskelbsime kai pirmieji dalyviai įsigis lėktuvų bilietus. Skrydžių kainos paprastai svyruoja 600 – 800 € ribose.

VADOVAS

Peru jus lydės ir kalnų žygių patirtimi dalinsis Rasius Janukaitis. Rasius po kalnus keliauja nuo 2007 metų, 8 metus organizuoja ledo ir uolų laipiojimo stovyklas. Andų kalnus įsimylėjo ir tyrinėja nuo 2009 metų. Tai bus 5 Rasiaus žygis Peru ir 4 Maču Pikču aplankymas.

Grupė sukomplektuota. Jei Tave domina kelionės į Pietų Ameriką, parašyk žinutę. Kai organizuosime kitą žygį, apie jį sužinosi pirmas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *