Lost Latynos IV – Neregėti Andai. Maršrutas

BlogamOre tęsia nuotykių kelionių ciklą po Pietų Amerikos gražiausias vietas. Po pirmojo įrašo sulaukėme didelio susidomėjimo ir klausimų virtinės. Visi, juos uždavę, į savo pašto dėžutes gavo trumpus atsakymus. O čia tai, kas buvo pažadėta laiškuose – detalus maršruto aprašymas.

Neregeti_Andai

Šis BlogamOre sukurtas maršrutas nėra patekęs į kelionių gidus. Ne todėl, kad jis to nevertas. Praėjome įdomiausius trekus Peru Anduose. Žinome, kaip jie atrodo ir ką siūlo. Populiariausi, turistų ir asilų nutryptais bei gamtos stichijų nuniokotais slėniais, nė iš tolo neprilygsta žaliuojantiems laukiniams Andų užkampiams. Kuriuose ganosi laisvi kaip vėjas gyvūnai. Kur vietoj karavanais traukiančių turistų ir juos lydinčių perujiečių virtinių kelias dienas nesutinki jokios žmogystos. Kur gamta dar išlaikiusi pirmykštį savo grožį.

Į Andus atvyksta vienetai turistų, kurie tempiasi ant pečių savo kuprines. Daug paprasčiau daiktų transportavimui nusisamdyti asiliukus. Kaip ir gidus, virėjus ir palapinių statytojus. Mes nesame iš tokių. Ir tuo didžiuojamės! Gyvūnų engimas ir išnaudojimas netelpa į darnaus (tvaraus) turizmo rėmus. Jais vadovaujamės lankydami atokius gamtos kampelius. Įspėjame – jei į kuprinę, kurią žygyje nešiesi ant pečių, negali susikrauti visų reikalingų daiktų, tokia romantika – ne tau skirta!

KELIONĖS MARŠRUTAS

I diena. Atvykstame į Limą. Pažintis su miestu. Naktinis autobusas į Huaraz.

Lima

II diena. Avykstame į Huaraz. Apsistojame hostelyje, pažindinamės su miestu. Susitvarkome leidimus trekui. Važiuojame maudytis į karštąsias versmes, vakarinis miesto veidas. Nakvynė hostelyje 3100 m.

III diena. Pasiruošimas trekui. Turguje susiperkame maistą, pasiruošiame įrangą, paliekame nereikalingus daiktus. Nakvynė hostelyje 3100 m.

Huaraz-01

IV diena. Laguna Churup trekas (3800 – 4485 m). Anksti ryte išvykstame į Huascaran nacionalinį parką. Sunkus ir ilgas vienos dienos trekas su kopimo elementais (pavojingos vietos apsaugotos metaliniais trosais). Nakvynė palapinėje 3850 m.

V – VIII dienos. Quilcayhuanca – Cojup trekas.

Aplankysime Quilcayhuanca, Cojup slėnius. Jei aplinkybės klostysis palankiai, galima užsukti ir į Cayesh slėnį,  kur gyvena kondorai. Keliausime pro kalnų ežerus: Laguna Tullpacocha 4250 m, Laguna Cuchillacocha 4625 m, Laguna Palcacocha, Laguna Perolcocha. Perėja Huapi Pass 5000 m įveikiama be alpinistinės įrangos. Treke praeisime pro Andų viršūnes: Churup, Tullparaju, Andavite, Cayesh, Maparaju, San Juan, Chinchey, Pucaranra, Jatunmotepuncu, Palcaraju, Ishinca, Ranrapalca. Numatomos nakvynės: 4500 m ir 4000 m palapinėje. 1 diena rezerve. Grįžtame į Huaraz. Nakvynė hostelyje 3100 m.

IX – X dienos. Hatun Machay – Peru uolų laipiojimo meka.

HatunMachay-01

Poilsis derinamas su uolų laipiojimu, haikingu, archeologiniais objektais (senoviniai piešiniai urvuose). Užlipus ant kalno vienoje pusėje matosi Ramusis vandenynas, kitoje – Andų kalnai. Uolų laipiojimas sportiniais maršrutais (laipiojimo batelius išsinuomosime Huaraz). Nakvynė refuge 4290 m. Grįžtame į Huaraz, nakvynė hostelyje 3100 m.

XI diena. Pasiruošimas II etapui. Atsirenkame įrangą (nereikalingą paliekame), perkame maistą, tvarkome leidimus, deriname transportą. Važiuojame į Huascaran nacionalinį parką. Nakvynė palapinėje 3800 m.

XII – XVI dienos. Ishinca slėnis – kopimas į pasirinktą viršūnę.

Trekingas su kuprinėmis iki Base Camp 4400 m, High Camp 4950 m. Viršūnės: Ishinca 5530 m, Urus Oeste 5420 m. Nakvynės palapinėje ir/arba refuge: 4400 m, 5000 m, 4400 m. 1 diena rezerve. Grįžtame į Huaraz. Nakvynė hostelyje 3100 m.

XVII diena. Poilsio ir atsistatymo diena. Monterey karštos versmės. Naktiniu autobusu išvažiuojame į Trujillo.

Monteray

XVIII – XIX dienos. Huanchaco – serferių rojus.

Huanchaco-03

Važiuojame į serferių ir žvejų kaimelį prie Ramiojo vandenyno. Laisva programa. Galima mokintis serfinti, paplaukioti su nendrine žvejų valtimi, degintis, maudytis ar chilinti stebint kaimelio gyvenimą. Nakvynė hostelyje ant vandenyno kranto. Naktiniu autobusu išvykstame į Limą.

XX diena. Lima. Paskutinė diena. Skrydis namo.

TRUKMĖ IR DATA

Kelionės trukmė – 20 pilnų dienų Peru. Skrydžiai užims papildomai kelias dienas. Kelionės data – 2015 balandžio 26 – gegužė 21 dienos. Išskrendame ir grįžtame į Vilnių. Skrydžių kainos pastoviai svyruoja (600 – 800 € ribose), šiuo metu visi bilietai kainuoja apie 650 €.

VADOVAS

Žygio metu Peru jus lydės ir neturistinių kelionių patirtimi dalinsis Rasius Janukaitis. Rasius po kalnus keliauja nuo 2007 metų, 8 metus organizuoja ledo ir uolų laipiojimo stovyklas, Andus įsimylėjo ir tyrinėja nuo 2009 metų. Tai ketvirtasis Rasiaus žygis Baltųjų Kordiljerų (Cordillera Blanca) kalnų masyve, kuriame sutinkamos aukščiausios Peru ir vienos gražiausių pasaulio viršūnių.

Su žygiu susijusiais klausimais informuosime tik potencialius „Neregėti Andai“ dalyvius. Jei matai save žygio dalyvio kailyje – susisiek el.paštu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *