Penketas lietuvaičių ruošiasi gyvenimo nuotykiui Maču Pikču

Liko mažiau nei mėnuo, kada prasidės tęstinio kelionių ciklo Lost Latinos naujas šių metų etapas. Startas jau gegužės 6 dieną, kai ankstyvą rytą į Peru sparnus pakels penki nuotykių išsiilgę lietuvaičiai. Kad tai nebus eilinė kelionė, byloja „gyvenimo nuotykio“ etikete paženklintas unikalus BlogamOre maršrutas.

Maču Pikču miestas

Kelionės metu aplankysime vienas garsiausių vietų, tačiau kiek neįprastas maršrutas, pasaldintas netradiciniais prieskoniais, nėra prieinamas eiliniam turistui. Kelionių agentūros tokių maršrutų savo arsenale neturi. Nes vietiniai turų organizatoriai nuo sudėtingų žygių tiesiog atsiriboja. Ar girdėjai, kad kas pardavinėtų savanoriavimą saugomoje džiunglių teritorijoje?

Tau tikriausiai įdomu, ką Peru veiks šaunusis penketukas? Šiame įraše visko nepavyks atskleisti (jei tau įdomu,  sek BlogamOre reportažus internetu). Visas nuotykis padalintas į 3 dalis ir iš viso truks 20 dienų. Štai tokius parinkome kelionės akcentus.

Kolkos kanjonas (Canyon de Colca). Jei galvoji, kad Didysis kanjonas (JAV Arizonoje) yra giliausias, tai galvok iš naujo. Nes Kolkos kanjonas yra du kartus gilesnis ir pagal gylį yra antras Pasaulyje (3200 m). Ne veltui jis yra antras pagal lankomumą Peru turizmo objektas. Bet turistus traukia visai ne sunkiai suvokiamas mastelis, o kanjone gyvenantys didžiausi pasaulio skraidantys paukščiai – kondorai. Tačiau ne kiekvienam atvykėliui pasiseka juos pamatyti. Mūsų tikslas čia – ne paukščiai ir ne pritrenkiančio mąsto kanjono panoramos. Į Kolkos kanjoną vykstame aklimatizuotis prieš antrą kelionės etapą.

Canyon de Colca

Maču Pikču (Machu Picchu). Be abejonės, tai Pietų Amerikos lankytina vieta numeris vienas. Tūkstančiai gringo kasdien vyksta savo akimis pamatyti vieno iš įspūdingiausių Naujojo Pasaulio stebuklų. Tačiau retas kuris susimąsto, ką šis mįslingas kompleksas reiškė anų laikų inkams. Atvažiuoti iki šventojo miesto autobusu ar traukiniu užsidėti pliuso būtų nedovanotina keliautojo klaida.

Maču Pikču

Mūsų komandos tikslas – savarankiškai ateiti į Maču Pikču senovės inkų takais. Per kalnų perėjas, šimtametes džiungles ir sraunias upes aplankysime tai, ko per televizorių nerodo. Ir kiekvienas rasim savo atsakymą į didžiąją inkų paslaptį.

Dokumentinio filmo „Slaptas kelias į Maču Pikču“ apie 2012 metų žygį premjera balandžio 27 dieną III Lietuvos laipiojimo festivalyje „Pagonija 2013“.

Tambopata džiunglės (Puerto Maldonado). Gali pasirodyti keista, kuo tos džiuglės gali traukti? Privalomi skiepai, vaistai nuo maliarijos, sudėtinga nusigauti, šimtaprocentinė drėgmė, pavojingi gyvūnai, nuodingi augalai, potvyniai ir dar visko daug galima prisigalvoti. Bet geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti. Džiunglės gyvena dviem ritmais: dienos ir nakties. Jei dieną žavi vešli augalija, gyvūnijos įvairovė, tai naktį – garsai. Tik atėjus sutemoms, džiunglės „uždainuoja“ nakties ritmu. Savo magnetofonus įjungia visi, kas netingi. O dieną skraidantys vabalai pakrovę akumuliatorius, naktį įjungia įvairiaspalves švieseles. Džiunglių diskoteka prasideda ir tęsiasi iki rytinės aušros.

džiunglės

Į džiungles vykstame ne genami smalsumo, o su įdomia ir atsakinga misija. Drėgnieji atogrąžų miškai yra masiškai naikinami, dėl medienos džiunglėse kertami ištisi hektarai. Dėl to kenčia ir nyksta ne tik unikali augmenija ir gyvūnija, bet iš savo istorinių žemių stumiami tikrieji džiunglių gyventojai indėnai.

Saugomame nacionaliniame Tambopata rezervate 5 dienas savanoriausime. Atokiame nuo civilizacijos gamtos kampelyje padėsime sodinti medžius, tvarkysime džiunglių takus. O atsivežtą patirtį bandysime pritaikyti čia, gimtojoje Lietuvoje.

Ši kelionė padovanos neįtikėtinų nuotykių dozę, stebins nesuvaidintomis žygeivių emocijomis ir suteiks neįkainuojamos patirties. Bent dalelę tikrovės galima bus pajusti nufilmuotoje medžiagoje. Jei manai, kad šis nuotykis skirtas tau ir negali jo praleisti, perskaityk sąlygas (pasiūlymas galioja iki balandžio 23d) ir parašyk trumpą motyvacinę žinutę su paprastu atsakymu – kodėl tau to reikia?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *