Valensija turisto akimis. Miestas, turintis kuo nustebinti [foto, video]

Prisipažinsiu, kad nesame didmiesčių mėgėjai. Pirmas dalykas, kurį darome atvykę į naują kraštą – išvykstame iš miesto į provinciją. Megapolių aplankėme ne vieną dešimtį, kelionėse jie niekada nebūna pagrindiniu tikslu. Dar rečiau dideli miestai sugeba kuo nors mus nustebinti. Tačiau Valensijai tai pavyko!

DSC_0134

Beveik milijoną gyventojų turinti Valensija – trečias pagal dydį Ispanijos miestas, esantis prie Viduržemio jūros, 350 km į pietvakarius nuo Barselonos. Miestas garsus Las Fallas ugnies festivaliu, korida, paella (tradiciniu ispanišku patiekalu), futbolo klubu Valencia CF, žaliaisiais Turijos sodais ir žinoma Menų ir Mokslų miestu (ES – Ciudad de las Artes y las Ciencias). Pastarasis objektas yra antra lankomiausia vieta Ispanijoje. Neabejoju, kad Valensijoje kažkas suras įdomių muziejų, bažnyčių ir kokių nors pilių, vartai ar griuvėsių. Tokie objektai mūsų nelabai domina, nes panašių galima rasti daugelyje miestų.

Kuo labiausiai nustebino Valensija?

Pirmiausiai futuristinė erdvė, pavadinta Mokslo ir Meno miestu. Tai 5 didžiulių pastatų ansamblis, pastatytas ne taip ir seniai (pradėtas statyti 1996 m.). Tiesiog pakeri pastatų formos, mastelis ir pastatų faktūra (atrodo kaip dėliota mozaika iš laužytų plytelių). Pastatus supa kampuotų formų vandens erdvės. Komplekso pastatuose įsikūrę operos teatras, sodas, IMAX kinoteatras, planetariumas, lazerių teatras, okeanografijos parkas ir interaktyvus mokslo muziejus.

Antas dalykas, sužavėjęs ne ką mažiau už kosminius statinius – Valensijos miesto žalioji erdvė, vadinama Turijos sodais (ES – Jardí del Turia). Sporto, poilsio, kultūros ir laisvalaikio 12 zonų komplektas, prasidedantis prie Viduržemio jūros paplūdimių ir šalia Turijos upės driekiasi per visą Valensijos miestą. Vaikus turėtų sužavėti Guliverio parkas su milžiniškoje žmogystoje įrengtomis karstyklėmis ir čiuožyklomis. Jeigu esate aktyvus, vienas patogesnių būdų susipažinti su miestu – išsinuomoti dviratį. Valensijoje yra ir kitų aktyvių zonų, kur miestelėnai juda. Su dviračiu, paspirtuku, riedlente, riedučiais arba pėstute.

Ką čia dar pridūrus? Vos nepamiršau. Štai tokį spalvingą personažą galima sutikti ateities miesto gatvėse!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *